محمدرضا رحيمي امروز دوشنبه در مراسم كلنگ زني سد گرين نهاوند، با يادي از حضرت امام (ره) گفت: امام (ره) يكي از آثار ارزشمندشان اين است كه به ما هويت بخشيد. سرزمين ما كشوري صاحب فرهنگ و تمدن است اما مردم هويت خود را به خاطر سلسله پادشاهان به مرور زمان از دست داده بودند كه حضرت امام (ره) آمد و به آنها هويت بخشيد و اگر فقط همين مزيت را در نظر بگيريم براي ما درباره عظمت امام (ره) كافي است.

به گزارش ایسنا، وی گفت: با انقلاب اسلامی ما هویت یافتیم و مطرح شدیم و البته دشمنان فراوانی هم پیدا کردیم و آمریکا با تحریک صهیونیست‌ها با ما مخالفت می‌کند که آن هم به خاطر همین مزیتی است که گفتم. آن‌ها می‌دانند که مردم ما صاحب تمدن و فرهنگ هستند و هویت خود را به انقلاب اسلامی متصل کرده‌اند. در هیچ کجای دنیا انقلابی با این مشخصات شکل نگرفت و به خاطر همین است که دشمنان با تمام ظرفیت با ما مخالفت می‌کنند.

رحیمی گفت: انقلاب اسلامی ما متکی بر اسلام و ولایت فقیه است. ولایت فقیه هم عمود خیمه انقلاب است و اگر نباشد انقلاب فرو می‌ریزد. آن‌چه ما را به خدا و خاندان رسول اکرم(ص) وصل می‌کند همین ولایت است. ولایت یک سویش به سمت خدا و یک سویش به کائنات ساری و جاری است.

معاون اول رییس‌جمهور در ادامه با تاکید بر جهاد اقتصادی گفت: مقام معظم رهبری امسال را سال جهاد اقتصادی نامیده‌اند. جهاد به معنای تلاش و کوشش است. این دولت از ابتدا که بر سر کار آمد پرتلاش بود و دلیل آن هم وجود ارزشمند دکتر احمدی‌نژاد است. وقتی کسی که سکان و هدایت دولت را در اختیار دارد شب از روز نشناسد همه به تبع او در حرکت و تلاش خواهند بود و در این صورت است که برکت می‌آید. رحیمی ادامه داد: این دولت همه برکت و کار و تلاش است و با توجه به این‌که مقام معظم رهبری امسال را سال جهاد اقتصادی معرفی کرده‌اند ما باید با این وجود به تلاش‌هایمان بیفزاییم و هرکس همتش به این باشد که هر روز چند ساعت بیشتر کار کند.

رحیمی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در انتهای امسال گفت: با انتخابات مجلس، کشور زیر و رو می‌شود. ‌٣ جور افراد نام‌نویسی می‌کنند و ‌٣ جور به دولت حمله می‌کنند و همه چیز را زیر سوال می‌برند. حتی برخی از هم‌اکنون این برنامه را آغاز کرده‌اند. انتخابات بسیار مهم است اما همه باید تلاش کنیم که فرمان مقام معظم رهبری را به عمل برسانیم. تلاش زیاد اگر با موانع و درگیری‌های سیاسی مواجه باشد کارها به کندی پیش می‌رود و آن‌ها که اهل ولایت هستند باید بدانند که تلاش آن‌ها باید برای تحقق شعار جهاد اقتصادی باشد.

وی در ادامه‌ سخنان خود با تاکید بر تلاش دولت برای بالا بردن سطح معیشت مردم تا حد ممکن گفت: هم‌اکنون در کشور ما تعداد قابل توجهی از افراد تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی هستند. ما باید با جهاد اقتصادی کاری کنیم که از این حالت خارج شویم. اراده‌ ما بر این است که کشور را با صادرات غیرنفتی اداره کنیم و البته درآمدهای نفتی نیز در جای خود باید استفاده شود.

معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر ایجاد اشتغال در کشور گفت: دولت تعهد کرده است که ‌٥ / ٢ میلیون فرصت شغلی ایجاد کند و ما باید کار و تلاش کنیم و به این وعده‌ خود عمل کنیم. البته باید بدانید که فرصت شغلی با شغل متفاوت است. ما وعده کرده‌ایم که در صادرات غیرنفتی هم به ‌۴٥ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی برسیم.

رحيمي در بخش پاياني سخنان خود از مسوولان سد گرين خواست كه بخش عمدهي كارهاي عمراني اين سد را با تلاش و كوشش در همين دولت انجام دهند و گفت: اگر بتوانيم سه ساله اين سد را تحويل دهيم با توجه به اينكه ٧ هزار هكتار زمين با آب اين سد زير كشت خواهد رفت ميتوان سه ساله هزينههاي احداث اين سد را جبران كرد. محصولات به دست آمده از اين زمينها نيز ميتواند نيازهاي استان همدان را تامين كند.