حبيب کاشاني، سرپرست باشگاه پرسپولیس که این روزها به عنوان گزينه اصلي تصدی وزارت ورزش مطرح شده است، گفت که "من به عنوان سرباز نظام و ولايت در هر کجا که تکليف شود انجام وظيفه ميکنم."

به گزارش جهان، کاشانی در عین حال عنوان کرد که " تا به این لحظه نه در میان گزینه‌ها هستم و نه برای وزارت ورزش از من برنامه‌ای خواسته شده. اگر نظر شخصی من را بخواهید به ثبات مدیریت اعتقاد ویژه‌ای دارم و معتقدم که یک مدیر باید زمان لازم را برای اجرای برنامه‌هایش داشته باشد. "

احتمال سپردن سکان کشتی ورزش کشور به کاشانی از زمانی مطرح شد که خبر و عکس دیدار او با اسفندیار رحیم مشایی در رسانه‌ها منتشر و گفته شد به اصطلاح " کاشانی با مشایی بست ".

این خبرها در شرایطی منتشر می شد که سرپرست باشگاه پرسپولیس کمتر از یک ماه پیش و پس از اتفاقات دیدار تیم های پرسپولیس و الاتحاد عربستان، از اقدامات دکتر احمدی نژاد و برخی نزدیکان وی انتقاد کرده و اظهار داشت: من رئیس ستاد انتخاباتی احمدی نژاد بودم. پای او برگردن من است و من نیز در اقدامات وی مسئول هستم.

در نتیجه این رویدادها موجی از انتقادات راونه حبیب کاشانی شد اما وی تا امروز موضعی روشنی اتخاذ نکرده بود. با این حال او درباره دیدارش با مشایی توضیحاتی دارد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

کاشانی مشایی

کاشانی با اشاره به این عکس که موجب برداشت‌ها و تحلیل‌های متناقضی شده، گفت: ‌ «باید دید که این عکس در چه مکانی گرفته شده است؟ از سال ۷۶ تا به امروز پس از تشکیل ستاد یادبود شهدا، به لطف خداوند هر چهارشنبه با خانواده معظم شهدا دیدار داشته‌ایم. پس از انتخاب به عنوان عضو شورای شهر و همزمان با دکتر احمدی‌نژاد در شهرداری تهران این دیدارها پربارتر شد و از سال ۸۲ همراه با ایشان و معاونین‌شان به خانه شهدا می‌رفتیم. آن زمان آقای مشایی معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری تهران را برعهده داشتند و در این دیدارها حضور داشتند. این دیدارها و بازدیدها در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد هم با من و بدون من تداوم یافت و به یاری خدا تا به امروز هم در سراسر کشور ادامه دارد. این دیدارها با حضور آقای قالیباف شهردار محترم تهران و سایر دولتمردان هم با همراهی اینجانب انجام گرفته است.»

وی در ادامه افزود: این اولین بار نیست که آقای مشایی در این بازدیدها حضور دارند. به امید خدا آخرین بار هم نباشد اما باید دید هدف از پخش این عکس چیست؟ در تمام این سال‌ها از گرفتن عکس با خانواده شهدا پرهیز داشتم تا شائبه‌ بهره‌برداری سیاسی نشود. حال این عکس را با چه هدفی گرفته و پخش کرده‌اند نمی‌دانم. هر چند که این برداشت‌ها و هدف‌ها خیلی هم برای من اهمیت ندارد. من به این کار افتخار می‌کنم و اگر تنها یک کار داشته باشم که بتوانم به آن افتخار کنم همین است که بگویند خادم خانواده شهدا هستم. ما که نمی‌توانیم زحمات این بزرگان را جبران کنیم، حداقل می‌توانیم پای صحبتشان بنشینیم و برای همه خوب است؛ به ویژه مسئولین و دولتمردان.

وی ادامه داد: این بازدیدهاست که به یاد می‌آوریم از صدقه سر چه کسانی به این میزها رسیده‌ایم. این دیدارها یک کلاس درس برای همه ماست، درس وفاداری به ولایت، درس ایثار، درس بزرگ و بزرگواری. در همه دیدارهایی که با خانواده شهدا داریم من یک سئوال را از آن بزرگواران می‌پرسم: «شده یک روز از خواب بلند شوید و یاد شهیدتان نباشید؟» جواب همیشه یک نگاه معنادار عاقل در سفیه است و یک کلمه «هرگز». اینجاست که به جمع همراه می‌گویم این سئوال را برای خودمان پرسیدم، وای به آن روزی که یک روز از خواب بلند شویم و ایثار شهدا یادمان برود. یادمان برود که به لطف چه کسانی به اینجا رسیده‌ایم.

کاشانی در پایان به ایسنا گفت: «چهارده سال است که هر چهارشنبه به دیدار خانواده شهدا می‌روم و در این چهارده سال نشده که یک بار در این بازدیدها، حرف سیاسی بزنیم. این خانه‌ها جای شنیدن و آموختن است و من که در همه عمر دوست داشتم و دارم که به عنوان یک معلم ساده، یک سرباز ولایت، یک رزمنده و یک برادر شهید محشور شوم، به هیچ پست و عنوانی افتخار نمی‌کنم اما افتخار می‌کنم که اگر بتوانم نوکر خانواده شهدا باشم.»

گفتنی است حبیب کاشانی در انتخابات دومین دوره شورای اسلامی شهر تهران توانست با اخذ آرای مردم وارد این شورا شود. بی شک خود او نیز به خوبی آگاه است که وابستگی اش به جریانهای مذهبی از جمله هیئت رزمندگان اسلام و به طور اخص رزمندگان غرب تهران جایی که سعید حدادیان در آن به مداحی می پردازد از اهرمهای کسب رای کاشانی بود است.

حبیب کاشانی آخرین بار شنبه هفته گذشته و در مراسم تدفین برادر همسر سعید حدادیان، در بهشت زهرا(س) و در مراسم سوم آنمرحوم نیز در مهدیه امام حسن مجتبی(ع) حضور داشت. در همان مراسم بود که سعید حدادیان در دقایقی که به صحبت پرداخت نکات مهمی را پیرامون اطرافیانش مطرح کرد که برخی اصلی ترین فرد مورد خطاب او را کاشانی می پنداشتند.

حدادیان که خبر دیدار مشترک کاشانی و مشایی از خانواده شهدا را شنیده بود، با لحنی خاص گفت: کسی که یک چایی با مشایی بخورد از ما نیست.

این مداح اهل بیت (ع) نیز پیش از انتقادات تندی را علیه رئیس دفتر رئیس جمهور مطرح کرده بود تا جایی که منجر به شکایت دفتر رئیس جمهور از حدادیان شد .