وزير خارجه كشورمان با بيان اينكه فعلاً برنامهاي براي سفر به عربستان ندارم گفت: مسائل زماني رسميت پيدا ميكند كه مطلبي به صورت رسمي از سوي وزارت خارجه اعلام شده باشد و ما پيش از هر سفر موضوع را به طور رسمي اعلام ميكنيم.

به گزارش فارس، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان پس از نشست خبری امضاء اسناد همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور ایران و ارمنستان، در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص سفرش به عربستان گفت: هر توفانی منشأیی دارد، اما منشاء این توفان را نمی‌دانم از کجاست.

وی افزود: این سفر توسط امیرعبداللهیان و قشقاوی نفی شده اما شاهدیم برخی رسانه ها بگونه‌ای رفتار می‌کنند که انگار این سفر اتفاق افتاده است.
وزیر خارجه کشورمان یادآور شد: مسائل زمانی رسمیت پیدا می‌کند که مطلبی به صورت رسمی از سوی وزارت خارجه اعلام شده باشد و ما پیش از هر سفر موضوع را به طور رسمی اعلام می‌کنیم اما در مورد سفر به عربستان آیا چیزی را اعلام کردیم که به صورت توفانی به آن پرداخته‌ شده است.

صالحی با ذکر این نکته که توفان به راه افتاده در این خصوص از سوی برخی خبرگزاری‌ها شاید به مسائل دیگری بازمی‌گردد که من از آن بی‌خبرم، اظهار داشت: من طی مدتی که در این پست مشغول به فعالیت بوده‌ام رویه سکوت در قبال این مسائل را در پیش گرفته‌ام و قضاوت را به افکار عمومی واگذار می‌کنم.

وی با بیان اینکه فعلاً برنامه‌ای برای سفر به عربستان ندارم، افزود: در تحلیل‌های مختلف و جلسات مختلف روی سفر من به قطر، عمان، کویت، امارات و چین تصمیم‌گیری می‌شود و این سفرها تصمیم من نیست بلکه تصمیم نظام است که وزارت خارجه آن را اجرا می‌کند.
وزیر خارجه ادامه داد: هر کس می‌تواند نظر خود را در مورد مسائل بیان کند اما نباید با نظر خود به دیگران خدشه وارد کند.

صالحی همچنین گفت که آقای لاریجانی رئیس مجلس به من اعلام کرد که موضوع سفر به عربستان چیست، من در این خصوص از سوی نمایندگان تحت فشارم که من از این جهت متغیر و متعجب شدم که چرا چنین فضایی به وجود آمده است.

* ۵۰ نفر از فرهیختگان مصری امروز وارد ایران می‌شوند

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، صالحی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص قاسم حسینی دیپلمات ایران در قاهره که گفته می‌شود اخراج شده است نیز گفت: این سوتفاهمی بود که حل شد.

وي افزود: حدود ۵۰ نفر از فرهيختگان مصري به ايران دعوت شدند كه امروز وارد ميشوند و حسيني نيز همراه با آنان ميباشد.