به گزارش مهر، محمود احمدینژاد در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت بیست و دومین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و میهمانان خارجی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امام خمینی(ره) آمد تا درس آزادگی و عدالت را به بشریت دهد و این راه نورانی را در برابر انسان باز کند و از سوی دیگر حقیقت را به انسان نشان دهد و قلبها را به هم نزدیکتر کند.

وی گفت: گر چه زادگاه امام خمینی(ره) در ایران است اما ایشان متعلق به تمام کشورهای جهان است و روح او برای همیشه در قلب و اندیشه ملت‌ها باقی خواهد ماند.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود به جایگاه رفیع امام خمینی(ره) و اینکه چرا امروز امام بعد از گذشت ۲۲ سال درخشان‌تر از گذشته‌ است و بسیاری از کشورها ایشان را متعلق به خود می‌دانند گفت: ‌ اگر بخواهیم در یک کلمه پاسخ این سوال را بدهیم این است که امام(ره) یک انسان متعالی بود. امام انسانی بود که از قالب، نژاد، رنگ، زبان، جغرافیا عبور کرده بود و حقیقت انسان را به نمایش گذاشت.

رئیس‌جمهور ادامه داد: امام خمینی(ره) یک انسان کامل، متعالی و انسان رسیده به نقطه کمال بود. امام حتی از مرز زمان هم عبور کرده بود و امروز می‌بینیم که ایشان متعلق به همه انسان‌های آزاده و عدالت‌طلب است.

احمدی‌نژاد بیداری انسانی، جهانی شدن انسان و ایجاد نظم و ضرورت مدیریت جدید در جهان را سه عامل اصلی برای اصلاح مدیریت فعلی جهان برشمرد و گفت: اگر بخواهیم انسان به نقطه مطلوب برسد و جامعه بشری عدالت را تجربه کند این سه عامل باید اجرا شود.

رئیس‌جمهور گفت: امروز برای اینکه ما بتوانیم به نقطه مطلوب جامعه بشری دست پیدا کنیم، باید تلاش کنیم تا بشریت از خواب غفلت بیدار شود و به فطرت الهی که همان حقیقت اسلام است، برسد و در این راه مسلمان، مسیحی و یهودی با یکدیگر هیچ فرقی نمی‌کنند.

احمدی‌نژاد در ادامه به مقوله جهانی شدن انسان اشاره کرد و گفت: انسان‌هایی که در حصار نژاد، مرز و جغرافیا خود را اسیر کرده‌اند قادر به اصلاح جهان نخواهند بود کسی می‌تواند مدیریت جهان را اصلاح کند که ابتدا خود را اصلاح‌ کرده باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه بشر امروز باید نگاهش جهانی باشد و جهانی نیز فکر کند، گفت: تا زمانی که نگاه انسان جهانی نباشد در جغرافیای او اتفاقی رخ نخواهد داد. ما باید امروز دلسوز همه انسان‌ها در هر نقطه جهان چه در آمریکای لاتین و چه در آمریکای شمالی، آفریقا و آسیا باشیم در هر جای این کره خاکی همه انسان‌ها باید طعم عدالت را بچشند بنابراین ما باید به فکر همه مظلومان و محرومان باشیم زیرا این راه انبیاء و راه امام خمینی(ره) ‌است.

رئیس جمهور در ادامه به ایجاد نظم و مدیریت جدید در جهان اشاره کرد و گفت: ما برای ایجاد یک مدیریت جدید گزینه‌های متعدد در اختیار نداریم زیرا تنها گزینه ما برای اصلاح وضع موجود تنها انسان صالح و کامل است. همان گزینه‌ای که همه انبیاء الهی وعده ظهور آن را دادند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه نقطه وحدت موحدان و انسان‌های آزادیخواه و عدالت‌طلب تنها انسان کامل و صالح است، خاطر نشان کرد: در مقابل غول وحشی سرمایه‌داری ما هیچ محور وحدت و نقطه اتکایی جز انسان کامل وجود ندارد و تنها راه نجات بشر تشکیل امت صالح در سایه انسان کامل است و این ماموریت مشترک همه ملت‌های جهان چه مسلمان و چه مسیحی است.

رئیس جمهور با اذعان به این نکته که نظام استکبار به دنبال ایجاد یک نظم واحد در جهان است، گفت: مستکبران به دنبال آن هستند تا سیطره خود را در جهان گسترش دهند، بنابراین در نقطه مقابل، ما نیازمند برپایی حکومت انسان کامل بر جهان هستیم. زیرا در غیر این صورت استکبار، همه ملت‌ها را متلاشی خواهد کرد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه به فضل الهی نظام سرمایه‌داری و سلطه افسارگسیخته آنان به پایان راه خود رسیده‌ است، گفت: همان گونه که مارکسیسم به پایان راه رسید و در تاریخ دفن شد، نظام سرمایه‌داری نیز به پایان خط رسیده است، این نظام امروز در همه عرصه‌ها از جمله سیاسی و اقتصادی و حتی تئوری‌پردازی برای اداره جهان به بن‌بست رسیده است و بدون تردید تحرکات اخیر نظام سرمایه‌داری نیز آنها را نجات نخواهد داد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز دشمن‌ترین دشمنان بشریت با شعار طرفداری از انسان‌ها به میدان آمدند گفت: اگر ملت‌های منطقه دیکتاتوری را تجربه کردند به دلیل سیاست‌های استکباری مستکبران بوده است، امروز مستکبران شعار آزادی و دمکراسی سر می‌دهند در حالی که روشن است این ژست آنان تنها یک نقاب و ماسک کاذب بیش نیست.

احمدی‌نژاد گفت: مستکبران امروز با لباس جدید آمدند تا دوباره ملت‌های منطقه را غارت کنند اما بدانید این دوره آنان نیز محدود است و رو به سقوط هستند و به لطف خدا در آینده‌ای نزدیک هیمنه استکباری آنها در هم خواهد شکست این اتفاق در راه است و باید خودمان را برای آن آماده کنیم.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره اینکه مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با ستون فقرات استکبار است، گفت: این رژیم جعلی در واقع نماد و پایگاه گسترش نظام سرمایه‌داری و ضدبشری است، امروز همه ملت‌های منطقه باید هوشیار باشند تا فریب نظام استکباری را نخورند چرا که این نظام آمده است تا رژیم جعلی صهیونیسم را نجات دهد.

وی گفت: امروز تنها راه نجات بشریت و استقرار حاکمیت عادل در جهان نابودی رژیم صهیونیستی است به همین دلیل است که ملت ایران ۳۲ سال است در برابر این رژیم و مستکبران ایستاده است و همه فشارها، تحریم‌ها و بداخلاقی‌ها را تحمل کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه رژیم صهیونیستی عمود خیمه دنیای استکبار است، اظهار داشت: این رژیم جعلی نقطه وحدت و حلقه وصل مستکبران است وقتی این رژیم جعلی در هم بشکند در واقع نظام طاغوتی در هم خواهد شکست، مبارزه‌ای که به لطف خدا سرنوشت بشریت را رقم خواهد زد.

رئیس جمهور با اشاره به سخن معروف امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه اسرائیل همچون غده‌ای سرطانی در منطقه است، گفت: همانطور که امام خمینی(ره) ۶۰ سال پیش فریاد زد امروز باید تلاش کنیم تا این غده سرطانی محو شود زیرا شعار محو رژیم صهیونیستی برای نجات کل بشریت است.

احمدی‌نژاد با اشاره اینکه ملت ایران تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی در کنار همه ملت‌های آزادیخواه و موحدان و عدالت‌طلبان خواهد ایستاد، تاکید کرد: مستکبران بدانند که ملت‌های آزادیخواه و عدالت‌طلب از زرق و برق و هیاهو آنان ترسی به دل‌های خود راه نخواهند داد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود فقر، ظلم، بیدادگری، تحقیر انسان و مدیریت انسان‌های ناصالح بر جهان را عامل عقب‌ماندگی جامعه بشری برشمرد و گفت: تا زمانی که مدیریت فعلی جهان اصلاح نشود فرصت برای خدایی شدن انسان بر روی زمین فراهم نخواهد شد زیرا امروز همه مشکلات بشر ناشی از مدیریت مستکبران بر جهان است.

احمدی‌نژاد گفت: امروز مدیریت انسان‌های ناصالح باعثشده است که ثروت ملت‌ها از جمله کشورهای آفریقایی که غنی‌ترین معادن در آنجا وجود دارد به جیب سرمایه‌داران سرازیر شود و به جای آن فقر و گرسنگی در این کشورها حاکم شود.

رئیس‌جمهور گفت: برخی‌ها خیال می‌کنند ثروت‌های انباشته شده در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا با خاطر دسترنج مردمان این کشورها به دست آمده است، اما این چنین نیست، البته نباید از این موضوع غافل شد که ملت‌های اروپایی و آمریکایی خود اسیر اقلیت فاسد حاکم بر جهان شده‌اند.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: اگر امروز کاخی در کشورهای سرمایه‌داری برافراشته می‌شود حاصل فقر تحمیل شده به کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکای جنوبی است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز همان برده‌داران و استعمارگران سابق با چهره‌ای مدرن و با شعارهای انسانی به میدان آمدند، گفت: مطمئن باشید هدف آنان همان هدف گذشته است. آنان با نقاب جدید به دنبال غارت ثروت ملت‌ها هستند، آمریکا با چاپ دلارهای تقلبی ثروت ملت‌ها را غارت می‌کند و در ازاء دادن کاغذ، محصولات کشاورزی و دسترنج ملت‌ها را به جیب سرمایه‌داران خود سرازیر می‌کند.

احمدی‌نژاد افزود: آنها نظامی را تعبیه کرده‌اند تا با استفاده از آن تورم و کسری بودجه را از مسیر این نظام به ملت‌های مستقل تحمیل کنند و در نقطه مقابل ثروت این کشورها را به غارت ببرند.

رئیس‌جمهور گفت: اگر فقط بودجه نظامی چند کشور را بین فقرا جهان تقسیم شود، بی‌شک دیگر هیچ فقیری در جهان باقی نخواهد ماند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به وضع موجود سیاسی در جهان و نقش شورای امنیت در مناسبات جهانی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در ۶۵ سال اخیر هر جا جنگی رخ داده است رد پای یکی از اعضای اصلی این شورا دیده می‌شود.

رئیس‌جمهور گفت: در هر کجای این عالم اگر یک دیکتاتور حاکم است مطمئن باشید مورد حمایت یک عضو شورای امنیت است. بنابراین تا زمانی که این ناعدالتی‌ها وجود دارد، امنیت و عدالت در جهان حاکم نخواهد شد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه نظام سرمایه‌داری به بهانه مبارزه با تروریسم و بازی یازده سپتامبر به منطقه خاورمیانه لشکرکشی کرد، گفت: ‌ این لشکرکشی در اصل برای نجات اقتصاد آمریکا و سرمایه‌داران رژیم صهیونیستی که خود پایگاه استعمارگران و برده‌داران است، صورت گرفت. آنها به بهانه یازده سپتامبر به منطقه ما حمله کردند و انسان‌های بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند، همانند داستان هولوکاست که باعثشد رژیم جعلی صهیونیستی را تاسیس کنند.

رئیس‌جمهور افزود: ۱۱ سپتامبر درست شد ولی کسی نفهمید که عامل اصلی آن چه کسی بود همچون موضوع هولوکاست که نگذاشتند کسی از واقعیت آن مطلع شود.

احمدی‌نژاد ادامه داد: با لشکرکشی استکبار به افغانستان و عراق طبق گزارشات اعلام شده تا به امروز یک میلیون نفر انسان بی‌گناه کشته شده است و امروز نیز دامنه این تجاوز به پاکستان کشیده شده است.

رئیس‌جمهور گفت: نظام سرمایه‌داری برای اینکه بتواند بر جهان حاکم باشد دنیا را به سه دسته عقب‌افتاده، میانه و پیشرفته تقسیم کرد و در این میان برای خود حق ویژه‌ سیاسی و اقتصادی قائل شد. تا بتواند از این طریق به اهداف شوم خود دست پیدا کند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه موضوع عالم هستی انسان است‌، گفت: در همه این عالم مساله‌ای مهم‌تر از انسان وجود ندارد و خدای متعال همه عالم را خلق کرد برای انسان و انسان را خلق کرد برای خود.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: خداوند انسان را ظرف معرفی خود قرار داد و بالاترین استعداد و ارزش‌ها را در درون انسان قرار داد تا انسان تجلی‌گاه صفات و اسماء او بر روی زمین باشد.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: اگر انسان نبود ظرفی برای معرفی خدا وجود نداشت خدا انسان را خلیفه خود بر روی زمین قرار داد بنابراین خلیفه باید با اصل شباهت داشته باشد خدا انسان را خلق کرد و خلیفه قرار داد و از او خواست در این عالم عصاره صفات او را متجلی کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه خدا انسان را آفرید تا علم، حکمت، رحمت، رافت، معرفت او را در زمین متجلی کند، گفت: انسان بالاترین و ارزشمندترین مخلوق خداست، اما شکوفایی استعدادهای انسان در گرو دو عامل بیداری انسان و برقراری عدالت است.

احمدی‌نژاد افزود: اگر حقیقت انسان شناخته نشود کمالی اتفاق نمی‌افتد و ارزشی متولد نمی‌شود همه پیامبران الهی آمدند تا حقیقت انسان را به انسان بشناسانند. کسی که خود را نشناخت خدا را نمی‌شناسد بنابراین راه شناخت حقیقی خدا از درون انسان است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه پیامبران قیام کردند تا عدالت برقرار شود، گفت: اگر عدالت نباشد حقیقت انسانی شناخته نخواهد شد همه استعدادهای الهی انسان در سایه عدالت شکوفا می‌شود خداوند پیامبران را فرستاد و به آنها کتاب و میزان را نازل کرد تا انسان‌ها برای عدالت قیام کنند.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: اگر عدالت نباشد انسان محقق نخواهد شد و ارزش‌های الهی و حقیقت انسان گسترش نخواهد یافت عدالت باید مستقر شود تا حقیقت انسانی بیدار شود البته عدالت در سایه توحید است.

رئیس‌جمهور با طرح این سوال که عدالت چه زمانی محقق خواهد شد؟ گفت: عدالت در سایه مدیریت صالح و انسان صالح و عادل محقق خواهد شد. همه پیامبران الهی آمدند تا مدیریت حاکم بر جهان را اصلاح کنند. بنابراین اگر مدیریت اصلاح نشود عدالتی محقق نخواهد شد.

در ابتدای این دیدار شماری از میهمانان خارجی در سخنانی پرشور و حماسی ضمن تجلیل از مواضع ضداستکباری و ضد صهیونیستی جمهوری اسلامی ایران و شخص دکتر احمدینژاد به نقش امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی و الگوگیری سایر کشورهای منطقه از انقلاب اسلامی ایران پرداختند.