به گزارش افکارنیوز، محمد نواز شریف در دیدار عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور بر عزم راسخ و اراده قاطع دولت اسلام آباد برای تقویت روابط با تهران تاکید کرد و گفت: دارا بودن روابطی فراگیر و دوجانبه با کشورهای همسایه و منطقه ای دارای صلح و ثبات در اولویت کاری و از اهم سیاستهای دولت پاکستان است.

وزیر کشور نیز در این دیدار تاکید کرد: ایران و پاکستان دارای ویژگی‌های مشترک فرهنگی، تاریخی، مذهبی و دینی هستند و ما پاکستان را کشور دوست و برادر خود دانسته و نسبت به این کشور حسن همجواری داریم.

در این نشست، دو طرف بر ایجاد فضا و بستر مناسب برای ارتقای همکاریها و افزایش تعاملات و دیدارها میان مقامات دولت ایران و پاکستان تاکید کردند.

در این دیدار، محمد حسن آصفری دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، علیرضا حقیقیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد و هیات بلند پایه سیاسی - امنیتی کشورمان نیز شرکت داشتند.

سرتاج عزیز مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان در امنیت ملی و امور خارجی، چودری نثار علی خان وزیر کشور و طارق فاطمی دستیار ویژه نخست وزیر در امور خارجی نیز در این دیدار حضور داشتند.

در دیدار نواز شریف با رحمانی فضلی، بحثهای مربوط به امور مرزی و همکاری های امنیتی میان ایران و پاکستان نیز مورد بحثو تبادل نظر قرار گرفت.

رحمانی فضلی امروز در ادامه برنامه سفر رسمی خود به اسلام آباد با چودری نثار علی خان وزیر کشور پاکستان، ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان و سرتاج عزیز مشاور ارشد نخست وزیر در امور امنیت ملی و روابط خارجی دیدار و درباره مسائل مورد علاقه دو طرف گفت وگو خواهد کرد.