به گزارش افکارنیوز، خاتمی در ملاقاتی گفته است: کاش اعلام می‌شد ما از این فضا عبور کردیم؛ به خصوص بعد از انتخاباتی که شد و مایه قوت و تثبیت نظام بود.

وی می‌افزاید: هنوز هم می‌گوییم باید از این فضای امنیتی به فضای اخلاقی و سیاسی گذر کنیم که همه بتوانند در خدمت انقلاب و جامعه باشند و ای کاش طوری بود که ما اصلاً زندانی نداشتیم البته نمی‌توان گفت که اصلاً زندانی نباشد، چون به هر حال مجرم وجود دارد. لااقل زندانی سیاسی و عقیدتی و آن‌هایی که متهم به اتهامات خاص شدند نداشتیم؛ اگر فضا باز شود دل‌ها به هم نزدیک‌تر می‌شود و همه در خدمت انقلابی خواهند بود که برایش هزینه زیادی داده‌ایم.

کاربست عنوان زندانی سیاسی و عقیدتی برای فتنهگران از سوی خاتمی در حالی است که عوامل فتنه ۸۸ مقدمه به میدان آمدن جریانهای برانداز و ساختارشکن را برای ایجاد آشوب و حمله به مقدسات اسلامی فراهم کردند و کار را تا حذف اسلام و اهانت به حریم مقدس سیدالشهدا پیش بردند. با این حال جریان نفاق جدید تلاش دارد جرم این عناصر ضد امنیتی و محارب را که صهیونیستها آنان را پیادهنظام خود و سرمایه بزرگ اسرائیل توصیف کردند، عقیده و اندیشه وانمود کند.