به گزارشافکارنیوز،حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار آمریکایی‌ها در قبال معرفی ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل، گفت: کشورهای غربی که این همه دم از دموکراسی می‌زنند و این همه ادعای آزادی بیان و عمل دارند این رفتار ناشایست آنها درباره نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل بیانگر این است که ادعاهایی که می‌کنند، جز شعار نیست.

وی تصریح کرد: از دولت یازدهم به این نتیجه رسیده که بهترین فرد و اولین اولویت برای نمایندگی کشورمان در سازمان ملل حمید ابوطالبی است. دولت نباید در مقابل قلدری‌ها کوتاه بیاید و باید بر انتخاب خود تاکید کند و به مجامع بین‌المللی شکایت کند. دولت باید برای معرفی ابوطالبی پافشاری کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس خاطرنشان کرد: اگر در این مورد مقابل آمریکایی‌ها کوتاه بیاییم، آنها این موضوع را حمل بر تعامل ما نمی‌کنند و فکر می‌کنند قلدری آنها را پذیرفته‌ایم و از سر ناچاری پذیرفته‌ایم که فرد دیگری را معرفی کنیم. لذا در دیگر موارد هم به حقوق ما متعرض می‌شوند و موارد دلخواه خود را می‌خواهند بر ما تحمیل کنند.

موسوی لارگانی تاکید کرد: دولت باید بر معرفی ابوطالبی پافشاری کند و فرد دیگری را جایگزین وی نکند تا آمریکایی‌ها فکر نکنند که می‌توانند به ما زور بگویند و مسئولان باید از حق جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند.

وی در پایان تاکید کرد: اصلا به آمریکاییها ربطی ندارد که ما چه کسی را به عنوان نماینده کشورمان در سازمان ملل معرفی میکنیم و حق دخالت در این موضوع را ندارند.