به گزارشافکارنیوز،الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور شامگاه چهارشنبه در حاشیه همایش توسعه و سرمایه‌گذاری استان ایلام و در گفت‌وگو با خبرنگاران، با تأکید بر لزوم گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در کشور، اظهار داشت: قوانین و مقررات دست و پاگیر یکی از مهمترین موانع توسعه سرمایه‌گذاری است که برطرف کردن این موانع مورد توجه کمیته ماده ۷۶ قرار گرفته است.

وی افزود: کمیته ماده ۷۶ متشکل از ۲ نفر از قوه مجریه، ۲ نفر از قوه مقننه و ۲ نفر از قوه قضاییه است که من و آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی به عنوان نمایندگان قوه مجریه در این کمیته حضور داریم.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور تصریح کرد: دبیرخانه این کمیته، قوانین مزاحم و دست و پاگیر را شناسایی و اگر نیاز به اصلاح و یا حذف باشد آنرا بررسی و برای عملیاتی شدن اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: این کمیته پیش از این در حوزه تأمین اجتماعی و روابط کارفرما و کارگر ورود و نظرات خود را برای اصلاح قوانین مزاحم در این بخش ارائه کرده بود و اکنون وارد موضوع سرمایه‌گذاری و فضای کسب و کار شده است.

امین‌زاده تأکید کرد: در این راستا از افکار عمومی و مردم هم استعلام کرده‌ایم که اگر قوانین مزاحمی مشاهده می‌کنند به ما اعلام کنند.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری «همایش توسعه و سرمایه‌گذاری ایلام» که همزمان با سفر استانی رئیس‌جمهوری به استان ایلام و با حضور «محمد نهاوندیان» رئیس دفتر رئیس‌جمهوری برگزار شد، گفت: استان ایلام استانی با توانمندی‌های بالا و ظرفیت‌های زیست محیطی، منابع طبیعی و کشاورزی است که با توجه به این ظرفیت‌ها، زمینه‌های مناسبی برای آبادانی استان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ویژگیهای خاص آب و هوایی، زیست محیطی و قرار گرفتن این استان در مرز با کشور عراق، باعث شده است که به توسعه سرمایهگذاری در بخشهای صنعت، کشاورزی و همچنین گردشگری این استان توجهی ویژه شود.