به گزارش خبرنگار بينالملل "افكار"، دولت مركزي ايالات متحده آمريكا در اقدامات اخيرش گويا تلاش گستردهاي دارد تا تمام مردم دنيا را بر عليه خود بسيج كند چه آنكه پس از هتك حرمت و سوزاندن كتاب مقدس بيش از يك ميليارد و پانصد ميليون نفر از مردم جهان در اقدامي ديگر با حمله هواپيماي بدون سرنشيناش به مردم مصيبت ديده و سيل زده پاكستان خشم مردم غير مسلمان را نيز بر انگيختهاست.

دولت اوباما از آنجایی که با شعار تغییر بر سر کار آمده گویا تغییرات‌اش آنگونه که مورد انتظار مردم آمریکا بود نیست.بنابر گزارشات رسیده صبح امروز، بر اثر حمله هواپیمای بدون سرنشین امریکا به منطقه قبیله‌نشین وزیرستان، دست کم ۱۱ تن کشته و چند نفر زخمی شده‌اند.


مقام‌های پاکستانی اعلام کردند، یک هواپیمای بدون سرنشین امریکایی سه‌شنبه خانه‌ای را منطقه شوال در نزدیکی میرانشاه با ۳ موشک بمباران کرد که بر اثر آن دست کم ۱۱ تن کشته و چندین نفر زخمی شدند.

در چند سال اخیر صدها تن در حملات هوایی امریکا به داخل خاک پاکستان و نزدیکی مرز افغانستان، کشته شده‌اند.

با وجود ادعای دولت امریکا درباره دقت در این حملات و کشتار انتخابی شبه‌نظامیان وابسته به القاعده و طالبان، بخش زیادی از کشته‌شدگان این بمباران‌ها را مردم غیرنظامی و از جمله زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

بنابر گزارش پرس تی‌وی، حملات هوایی امریکایی‌ها همواره خشم و مخالفت مردم و دولت پاکستان را برانگیخته و اسلام آباد بارها این تهاجم‌ها را نقض تمامیت ارضی پاکستان دانسته است.

امریکا با وجود اعتراض‌های گسترده دولت و مردم پاکستان، همچنان به حملات هوایی به مناطق شمالی این کشور ادامه می‌دهد.

این اما تنها اقدامات آمریکا در برانگیختن مخالفت مردم جهان با خود نیست، طی سال‌های اخیر اوباما اقدامات زیادی را انجام داده که خشم و نفرت مردم جهان را در پی داشته است.

پس از افتضاح خلیج مکزیک که واکنش حامیان محیط زیست را بدنبال داشت، اقدام اوباما در خروج نیروهای نظامی و ورود این کشور به فضای سیاسی عراق خشم مردم آن را در پی داشت.

همچنین تقاضای آمریکا از اسرائیل به جهت عدم پیوستن به ان پی تی نیز اقدامی دیگر در مسیر زوال و نابودی آمریکاست.

آمارهای بدست آمده نیز صحتی بر این مطلب است؛ بر این اساس یک مجله آلمانی نوشت: بر اساس یک نظرسنجی ۴۸ درصد مردم آلمان، امریکا را بزرگترین تهدید برای صلح جهانی می‌دانند.

به گزارش ایرنا مجله اشترن گزارش داده: نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد که به ویژه قشر جوان در آلمان دیدگاه منفی در برابر سیاست‌های امریکا دارد و ۵۷ درصد از قشر اجتماعی بین ۱۷ تا ۲۹ ساله در آلمان، امریکا را تهدید بزرگی برای جهان می‌دانند.

بر اساس این نظرسنجی، ۴۶ درصد از طرفداران حزب دمکراتیک آزاد، ۴۸ درصد از طرفداران حزب سوسیال دمکرات و ۶۳ درصد از طرفداران حزب سبزها و نیز ۷۲ درصد از حامیان فراکسیون اتحاد چپ در مجلس آلمان ابراز عقیده کرده‌اند که مقامات واشنگتن با اتخاذ سیاست‌های نادرست امنیت بین‌المللی را با مخاطره مواجه کرده‌اند.

در این حال کارستن فوگت نماینده دولت آلمان برای هماهنگی مناسبات این کشور و امریکا نتیجه این نظرسنجی را نگران‌کننده خواند اما گفت: این نتیجه غیرمنتظره نیست.

اشترن به نقل از فوگت نوشت: دولت کنونی امریکا نه تنها در اروپا وجهه خود را بشدت کاهش داده بلکه در دیگر نقاط جهان نیز از این امر رنج می برد.

این مجله همچنین به نقل از مانفرد گولنر رییس موسسه همه پرسی فورسا که این نظرسنجی را انجام داده، نوشت: از زمان جنگ امریکا علیه عراق، تصویر امریکا در جهان به عنوان قدرتی تثبیت شده که از عملیات نظامی واهمه ندارد و خود را به عنوان پلیس جهان می‌داند.

حال باید دید این چهره مخدوش و ننگین آمریکا چگونه می‌خواهد خود را بازیابی کند.


/ ب +