به گزارش افکارنیوز، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر امروز در مراسم اختتامیه دومین همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) که با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، جمعی از فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح، مسئولان کشوری و مدیران ارشد وزارت دفاع در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، با تشریح مولفه های اندیشه های دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی)، افزود: امنیت و دفاع دو مقوله همپا و همراه هستند و در جایی که تهدیدی باشد، بحثامنیت موضوعیت دارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) می‌فرمایند «یک ملت زنده ملتی است که در دفاع از خود حضور جدی داشته باشد»، اظهار داشت: آنچه که امروز دشمن را در مقابل ما نگه می دارد استقلال جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اگر امروز مکتب اعتقادی اسلام ناب را نداشتیم، دشمنان مانند سایر کشورها که داعیه دار حکومت اسلامی هستند اما اثری از ارزش های اسلامی در رفتار حاکمیتی آنها دیده نمی شود، با ما رفتار می کردند و کار با ملت ایران نداشتند، تصریح کرد: امروز اگر دشمن در مقابل ما قرار گرفته به خاطر اسلام استقلال خواه است بنابراین باید بپذیریم امروز اگر تهدیدی متوجه کشور ماست به دلیل مکتب اعتقادی اسلام ناب و پافشاری بر ارزش های منبعثاز آن است.

دهقان با هشدار نسبت به تهدیدات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: امروز ایران پرچمدار اسلام ناب محمدی(ص) است بنابراین دشمنان تمام هجمه خود را علیه کشورمان به کار بسته اند و این موضوع به خوبی در اندیشه دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی) دیده می شود.

وی با بیان اینکه رصد مداوم تهدیدات دشمنان در اندیشه های دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی) تاکید فراوان شده است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری از این تهدیدات به عنوان یک پیچ تاریخی یاده کرده اند بنابراین باید با بصیرت کامل و رصد تمام تهدیدات، به سلامت از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه باید دشمن را به اقتضاء ذاتش شناسایی کنیم، گفت: این را بدانیم که دشمن در موضع دشمنی همواره استوار است و زمانی دست از دشمنی بر می دارد که بداند تلاش ها و دشمنی هایش بی تاثیر بوده است.

دهقان با بیان اینکه رصد مداوم و همیشگی دشمن و تهدیداتش یکی از اصول پایه ای اندیشه های دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی) است، تاکید کرد: ملت ایران اسلامی با رهبری های داهیانه امام خامنه ای(مدظله العالی) در مقابل تهدیدات دشمنان کوتاه نخواهند آمد و به فضل پروردگار پیروزی و نصرت الهی از آن ملت آگاه و ولایتمدار ایران خواهد بود.