حجتالاسلام عليرضا سليمي عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين سؤال كه راهاندازي دانشگاه "جامع بينالمللي ايرانيان " چه زماني در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بررسي ميشود، گفت: جلسه رسيدگي به نحوه اعطاي مجوز به دانشگاه جامع بينالمللي ايرانيان روز يكشنبه هفته آينده ۲۲ خرداد در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس مورد بررسي قرار ميگيرد.

به گزارش فارس؛ وی در پاسخ به این سؤال که آیا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مستنداتی درباره راه‌اندازی این دانشگاه در اختیار دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز یکشنبه مسئولان وزارت علوم را احضار کرده است تا پاسخ‌گوی سؤالات اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص راه‌اندازی این دانشگاه باشند.

سلیمی تأکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه رسیدگی به وضعیت دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان، کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را به مجلس فراخوانده است تا وی درباره کم و کیف تأسیس این دانشگاه توضیحات لازم را به مجلس ارائه دهد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با اشاره به اینکه دلیل بررسی نحوه راه‌اندازی دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان در مجلس ایجاد حساسیت‌هایی در جامعه است، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابتدا توضیحاتی را که مسئولان وزارت علوم درباره راه‌اندازی این دانشگاه ارائه می‌دهند مدنظر قرار داده و در نهایت با گزارش‌هایی که در اختیار دارد به جمع‌بندی لازم می‌رسد.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در پايان خاطرنشان كرد: كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس پس از جمعبنديهاي لازم درباره راهاندازي دانشگاه جامع بينالمللي ايرانيان تصميم لازم را خواهد گرفت.