"علی بنایی"با اشاره به موضوع انکار وجود جریان انحرافی از سوی برخی نزدیکان دولت، گفت: نمی‏دانم جوانفکر چگونه میتواند وجود جریان انحرافی که کاملا بدیهی است را انکار کند، البته نباید فراموش کرد که جوانفکر در انکار بدیهیات سابقه دارد.

انکار بدیهیات سبقه تاریخی دارد

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم قم تأکید کرد: اسنادی وجود دارد که به ما نشان می‏دهد افرادی در طول تاریخ وجود داشتند که به راحتی بدیهیات را انکار می‏کردند و انکار بدیهیات سبقه تاریخی دارد، اما اینکه با چشم خودمان این را ببینیم جز نوادر روزگار بود که جوانفکر با حرف‎هایش آن را ممکن کرد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه جوانفکر نشان داد که چگونه انسان حاضر است یکسری حرف‎ها را از افرادی بشنود و آن را بدون فکر تکرار کند، تصریح کرد: اگر جوانفکر کمی به فکرهای خود در رابطه با موهومی بودن جریان انحرافی فکر کند، بدون شک شرمنده خواهد شد؛ چرا که واقعیت این است افراد اگر به عقل خود رجوع کنند، وجود جریان انحرافی را درک خواهند کرد.

وجود جریان انحرافی در دولت کاملا آشکار است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: موضوع وجود جریان انحرافی در دولت کاملا آشکار است و این موضوعی است که مقام معظم رهبری نیز در روز ۱۴ خرداد به آن اشاره کردند که این جریان انحرافی با مکتب امام سازگار نیست.

وی افزود: علاوه بر این، افرادی که تأیید کننده رییس‎جمهور بودند، در حال حاضر نیز در رابطه با جریان انحرافی به مخالفت پرداخته‌‌ و این موضوع نشان‎دهنده خطر جدی این جریان است.

بنایی در رابطه با هدف انکار وجود جریان انحرافی، گفت: اگر ما قائل به مردم سالاری هستیم باید به شعور مردم احترام بگذاریم و بدانیم که مردم نسبت به مسائل عوام‏فریبانه آگاه هستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس سخنان جوانفکر در انکار وجود جریان انحرافی را نشان دهنده توهم و خیال او دانست و افزود: گاهی انسان دچار توهم می‏شود و فکر می‏کند حرف‏هایی که می‎گوید موجی را در کشور ایجاد می‎کند، اما در واقعیت این‎طور نیست.

امثال جوانفکر برای شعور مردم درصدی احترام قائل شوند

عضو فراکسیون روحانیون درپایان تأکید کرد: این قبیل حرف‏هایی که از سوی جوانفکر مطرح شد، این نکته را بیان می‎کند که گویا مردم هیچ درکی ندارند و تنها منتظر سخنان این آقایان هستند و خواهش من این است که امثال جوانفکر برای شعور مردم درصدی احترام قائل شوند.

" علی‌اکبر جوانفکر " سرپرست روزنامه ایران در سرمقاله امروز - ۱۶ خرداد - خود در این روزنامه، مجددا به انتقاد از افرادی پرداخت که به گفته او با به راه انداختن بحثجریان انحرافی بی تدبیری کرده اند و به عنوان بهترین راه برون رفت به آنان پیشنهاد داد اشتباه خود را بپذیرند.

جوانفکر در مقاله خود، گفت: " بیش از یک‌ماه است که یک گروه خاص سیاسی، تمامی ابزار و یراق سیاسی و تبلیغاتی خود را به کار گرفته‌اند تا علیه یک جریان موهوم و ساخته و پرداخته امیال و اغراض سیاسی دست به افشاگری بزنند. "

این گفته‏ها در حالی مطرح میشود که "صادق آملی لاریجانی" رئیس قوه قضائیه در جلسه روز چهارشنبه -۲۱اردیبهشت ماه-، جریان انحرافی در مفاسد اقتصادی غوطهور دانست و "احمد جنتی" دبیر شورای نگهبان نیز در خطبه‏های نماز جمعه -۲۳اردیبهشت ماه- تهران بسیاری از فعالیتها و اقدامات گروه انحرافی را مقدمات انتخابات سال جاری معرفی کرده بود.