لایحه تجمیع وظایف و اختیارات وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات با مسکن و شهرسازی و راه و ترابری و تشکیل وزارتخانه جدیدی تحت عنوان امور زیربنایی و ارتباطات چهارشنبه ۱۱ خردادماه جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید تا از این پس امور مربوط به این وزارتخانه ها تحت نظر یک وزارتخانه و با یک وزیر اداره شود.

به گزارش خبرنگار مهر، براین اساس مجلس دولت را مکلف کرد که پس از تصویب وظایف و اختیارات وزارت امور زیربنایی و ارتباطات در هیئت وزیران، لایحه آن را حداکثر سه ماه پس از ابلاغ قانون تشکیل وزارتخانه به مجلس تقدیم کند.

این تصمیم ناگهانی نمایندگان خانه ملت که انتقادات شدیدی را در میان جامعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به همراه داشته است با واکنش هایی نیز از سوی مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز همراه بوده و مسئولان این وزارتخانه این اقدام مجلس را عجولانه و به دور از کار کارشناسی و مساوی با مرگ فناوری اطلاعات در کشور و در تضاد با سیاستهای دولت در راستای حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان عنوان کرده اند.

در همین حال شنیده ها حاکی از آن است که دلیل عزل معاون پارلمانی و حقوقی وزیر ارتباطات نیز به کم کاری و عدم حضور فعال وی در مجلس شورای اسلامی و عدم دفاع از کیان وزارت ارتباطات در صحن مجلس مربوط می شود. به نحوی که گفته شده وی طی چند هفته اخیر کمترین حضور را در مجلس داشته است.

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد خواجه‌پور از سمت معاون حقوقی و پارلمانی و امور دولت این وزارتخانه عزل و سید جمال‌الدین ارجمند به سمت سرپرست این معاونت منصوب شد.

در متن حکم رضا تقی‌پوردر انتصاب سرپرست جدید معاونت حقوقی آمده است: " جناب آقای سید جمال‌الدین ارجمند
نظر به شایستگی و تجارب ارزشمندتان در امور مدیریتی جنابعالی را به سمت سرپرست معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب می‌نمایم. امید است در جهت تحقق اصول چهارگانه دولت شامل عدالت‌گستری، مهرورزی، خدمت به بندگان خدا و پیشرفت و تعالی مادی و معنوی کشور و همچنین نصب‌العین قرار دادن تقوای الهی، برابر چارچوب شرح وظایف محوله جدیت و تلاش وافری را ایفا نمایید. "

" توفیق شما را در تقویت عزت و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران تحت زعامت مقام معظم رهبری حضرت آیتالله العظمی خامنهای مدظلهالعالی از درگاه خداوند متعال مسئلت مینمایم ."