افکار نیوز:علي اصغر زارعي در گفتوگو با فارس، اظهار داشت: بر اساس ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم در خصوص ادغام وزارتخانهها، دولت پيشنهاد ادغام وزارت مسكن با وزارت راه را داد و البته معتقدم كار كارشناسي دولت چندان متناسب با تخصصهايي كه در اين وزارتخانهها داريم، نيست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما از باب اینکه تصمیم دولت بوده و لایحه به مجلس آورده شده، تصور می‌کنم حتی اگر ادغام مسکن و راه تا حدودی دارای منطق باشد، اما ادغام سریع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دو وزارتخانه، نه تنها توجیه کارشناسی ندارد، بلکه دارای اشکالاتی نیز هست.

زارعی تصریح کرد: از جمله اشکالات اینکه در مسیر تصویب این سه ادغام، آیین‌نامه داخلی مجلس رعایت نشده است.

وی گفت: یک فوریت لایحه دولت در روز یکشنبه در مجلس رأی نیاورد و این به معنی این است که این لایحه باید به صورت عادی در مجلس مورد برسی قرار می‌گرفت.

زارعی همچنین تصریح کرد: با توجه به عدم سنخیت وزارت ارتباطات و وزارت راه و مسکن، به همراه برخی از نمایندگان مجلس طرحی را در دست تهیه داریم که در هفته آینده به صحن ارائه می‌کنیم.

وی توضیح داد: بر اساس این طرح و در راستای ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به صورت مستقل اداره شود و این طرح باعثجدا شدن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از وزارتخانه مسکن و راه خواهد شد.

وی گفت: با تصویب این طرح، چون مصوبه موخر است، مصوبه اول را لغو می‌کند و حاصل مصوبه نخست تنها ادغام وزارت مسکن و راه خواهد بود.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: طرح با يك فوريت به صحن فرستاده خواهد شد و در صورتي كه فوريت طرح رأي بياورد، موضوع را براي طرح در صحن علني پيگيري ميكنيم.