سخنرانی محمود احمدي نژاد، رئیس جمهور، در شب ۱۴ خرداد امسال با شعارهای بسیاری همراه بود و بار دیگر خبرساز شد.

به گزارش جهان، بخش های جنجالی آن با شعار " مشایی حیا کن، احمدی رو رها کن " از سوی حاضران آغاز شد و با شعارهایی در حمایت از مواضع ضداستکباری رئیس جمهور ادامه یافت تا اینکه به " معما " ی جدید دکتر احمدی نژاد رسید.

او در بخشی از مراسم که شعارها گستردگی بیشتری پیدا کرد، با لبخندی که بر لبش نقش بست خطاب به فردی نامعلوم اظهار داشت: " مخلص آقای رئیس هم هستیم، نوبت شما هم میشود. من همه شما را دوست دارم و نوکر همه شما هم هستم ".

تقریبا کسی نفهمید که منظور رئیس جمهور از " آقای رئیس " چه کسی بوده است اما گمانه زنی ها در این باره باعثشده که منابع خبری هریک دریافت خاص خود را بیان کنند.

امروز اما، روزنامه دولتی ایران منظور رئیس جمهور از " آقای رئیس " را اعلام کرد. این روزنامه در این باره نوشته است: این عبارت برای مردم سراسر ایران که در سفرهای استانی میزبان دکتر احمدی‌ن‍ژاد، رئیس جمهور بی‌تکلف، مردمی و صمیمی ایران اسلامی بوده‌اند، عبارتی آشنا بود اما سایت‌های حاشیه‌پرداز غافل از این درک و هم‌آوایی عمومی مردم و خادمشان در دولت، نسبت به طرح روایت‌های هدفمند از این عبارت و یافتن مخاطبی برای آن اقدام کردند. از آن جمله، شمار زیادی از سایت‌ها از «سعید حدادیان» به عنوان مخاطب سخنان رئیس جمهور یاد کردند که البته آن چنان که این مداح نیز بیان کرده، وی در مراسم حضور نداشته و نمی‌تواند مخاطب این سخنان باشد.

ایران افزوده است: در همین رابطه، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن رد تفاسیر مطرح شده در رسانه‌ها، گفته: در زمان سخنرانی دکتر احمدی‌نژاد، یکی از فعالان حامی دولت از میان جمعیت حاضر در حرم امام(ره) به دنبال ابراز احساسات و اعلام حمایت از دولت بوده است که رئیس جمهور بدین شکل از وی قدردانی و در عین حال سخنرانی خود را ادامه می‌دهد. ‬

نوشته های روزنامه ایران در حالی است که پیش از این، برخی سایت ها نوشته بودند رئیس جمهور با گفتن این جمله شخص مورد نظرش را که سعید حدادیان بوده " تهدید " کرده است.

البته این مداح اهل‌بیت در این رابطه گفت که «من نه رییس ِ رییس‌جمهور هستم و نه ایشان مخلص من! آن شب من اصلا در حرم امام(ره) نبودم و در مجلس روضه آیت‌الله خوشوقت حضور داشتم.»

در عین حال یک سایت دیگر هم ادعا کرده بود که رئیس جمهور به فرد خاصی اشاره نداشته است.

برخی از سایت های ضد انقلاب هم در ادعاهایی، این جمله رئیس جمهور را "معنادار" توصیف و عنوان کردند، احمدی نژاد با این سخن خواسته است بگوید شعارها برنامه ریزی شده است.