به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی طی سخنانی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: از نمایندگان، رسانه‌ها و تشکل‌های دانشجویی تشکر می‌کنم که علیرغم نامهربانی و توهین‌ها مردانه ایستادند و توافقنامه ژنو را نقد کردند و علی‌رغم منع حضور در صدا و سیما توانستند افکار عمومی را نسبت به این موضوع حساس کرده و بدنه اجتماعی را با خود همراه کنند و الحمدالله موجب تغییر روش مذاکره تیم مذاکره کننده شدند.

وی ادامه داد: همچنین از تیم مذاکره کننده تشکر می‌کنم که در دور جدید مذاکرات واقعا حقوقی و با دقت و بدون خوش‌بینی به دولت‌های استکباری پای میز مذاکره حاضر شدند و بر خلاف دور قبل در نقطه‌ها و ویرگول‌ها دقت کردند و از حقوق ملت کوتاه نیامدند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: آقای ظریف؛ امیدوارم همیشه مانند این دوره مذاکرات دلاور باشید نه مانند دوره‌های قبل که دل آور بودید. البته بدانید چون از حقوق ملت دفاع کردید و مانند مرحله قبل به ثمن بخش این حقوق را واگذار نکردید، آنها شما را به خاطر این ایستادگی در فشار خواهند گذاشت. ولی بدانید که ملت پشت سر شما است، اگر اینگونه مذاکره کنید که این بار کردید.

رسایی خاطر نشان کرد: البته ما شما را به خاطر این ایستادگی مذمت نمی‌کنیم و به شما تهمت نمی‌زنیم و ما مانند آقای روحانی نمی‌گوییم که عده‌ای به نام ایستادگی در مقابل ابرقدرت‌ها جیب مردم را زدند و اموال مردم را غارت کردند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی آیا ایستادگی این بار دولت و تیم مذاکره کننده در برابر زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها زدن جیب مردم است؟ این چه نوع سخن گفتن است؟ آقای روحانی؛ جیب مردم را آنهایی زدند که نه تنها ایستادگی نکردند، بلکه ۳ سال به انگلیس پناهنده شدند و سر در پرونده‌هایی مانند کرسنت و استات‌اویل داشتند و در مکالمات تلفنی‌شان با یک ضد انقلاب اقرار می‌کنند که با " بابا " تقسیم کار کرده‌اند تا به نظام فشار آوردند.

نماینده تهران در مجلس افزود: توقع از آقای محسنی اژه‌ای این بود که تا در خصوص پرونده این آقازاده سخن بگوید و تکلیف را مشخص کند که مردم منتظر آن هستند.