به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی با توجه به اتمام چهارمین دوره از مذاکرات هسته‌ای در وین اتریش طی روزهای اخیر، بی‌نتیجه ماندن گام پایانی توافقنامه ژنو(برنامه اقدام مشترک) و عدم آغاز نگارش پیش‌نویس توافقنامه جامع هسته‌ای از سوی طرفین اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از روزهای نخستین که مذاکرات آغاز شد، با وجود تاکید چندین باره خود مبنی بر تأیید تیم مذاکره‌کننده ایرانی، بر بی‌اعتمادی خود به کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز تاکید کردند.

*‌دشمنان درصدد برگرداندن ایران به ۳۵ سال گذشته هستند


وی افزود: ایشان در همان ابتدای امر فرمودند که تیم مذاکره‌کننده ایرانی فرزندان انقلاب و نظام هستند و ما نیز آنها را تأیید می‌کنیم، اما در مقابل هم به دشمن هیچ‌گونه اعتمادی نداریم و به نتایج این مذاکرات خوش‌بین نیستم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکته قابل تأمل این بوده که از دلایل بی‌نتیجه ماندن مذاکرات هسته‌ای در وین ۴ این است که نمایندگان گروه ۱ + ۵ از موضع قدرت بر سر میز مذاکره حاضر شدند و گویا دشمنان درصدد برگرداندن ایران به وضعیت ۳۵ سال گذشته هستند. یعنی زمانی که آنها غاصب و خاصم ایران بودند و امروز نیز در طول مذاکره با همان نیت به دنبال رسیدن به نتایج دلخواه و مدنظر شخصی خود هستند.

موسوی لارگانی با اشاره به زورگویی و زیاده‌خواهی کشورهای عضو گروه ۵ + ۱ برای محدود کردن و یا توقف کامل فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاکید کرد: این در حالی است که در شرایط فعلی برخی از کشورها همچون آمریکا و انگلیس و هم‌پیمانان رژیم نا‌مشروع صهیونیستی دارای بمب هسته‌ای و سلاح کشتار جمعی هستند و همچنان هم عضو NPT و آژانس انرژی اتمی هم نیستند.

وی اضافه کرد: دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران از در دوستی و اثبات حسن نیت خود در این شرایط با آنها مذاکره می‌کند و درب‌های کشور خود را برای ورود بازرسان و ناظران سازمان انرژی اتمی باز گذاشته است، اما باز هم شاهد برخی زورگویی‌ها و رفتار‌های قلدرمآبانه و زیاده‌خواهی آنها است.

*دانش هسته ای در ایران بومی و ریشه‌دار است


عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی گفت: حتی زورگویی و زیاده‌خواهی کشورهای اروپایی و آمریکایی به این جا ختم نمی‌شود و پای خود را فراتر گذاشته و سیستم دفاعی و نظامی و موشک‌های بالستیک ایران را زیر سؤال می ببرند. ما به کشورهای عضو گروه ۱ + ۵ صریح اعلام می‌کنیم که زمان این نوع زورگویی‌ها به اتمام رسیده است و دیگر این ملت، ملت ۵۰ سال گذشته نیست و در برابر ابرقدرت‌ها با قوت می‌ایستد.

موسوی لارگانی افزود: دشمنان و جهانیان بدانند که ملت ایران به علم و دانش فناوری هستهای دست پیدا کرده و این دانش در بین دانشمندان و جوانان ما بومی شده و ریشهدار است و آنها با زورگویی خود نمیتوانند ریشه آن را بخشکانند.