به گزارش افکارنیوز، محمدباقر نوبخت در بیستمین همایش سراسری هادیان سیاسی سپاه گفت: اکنون سپاه از ظرفیت‌های زیادی برای سازندگی و آبادنی کشور برخوردار است.

وی افزود: نمی‌خواهیم سپاه با بخش خصوصی رقابت کند، ولی کارهای بزرگی را که از توان بخش خصوصی خارج است باید سپاه انجام دهد. الآن هم این‌گونه پروژه‌ها را به نیروهای مسلح به‌ویژه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا واگذار خواهیم کرد. معاون راهبردی و برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور گفت: اکنون سپاه پروژه‌های بزرگی در سراسر کشور در دست اجرا دارد و در حال بهره‌برداری است.

نوبخت گفت: دولت یازدهم تصمیم گرفته است که در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بخش زیادی از درآمدهای حاصله از افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به صورت غیرنقدی در اختیار خانواده‌ها قرار دهد.

وی افزود: مبلغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان از محل انصراف دو میلیون و چهارصدهزار نفر از مردم که از دریافت یارانه انصراف داده‌اند صرفه‌جویی شده که ما این مبلغ را در جهت رفاه و سلامت مردم مصرف می‌کنیم که از جمله آثار آن، رایگان شدن ۹۰ درصد هزینه‌های بیمارستان‌ها و کاهش قیمت دارو و درمان است.

نوبخت در ادامه گفت: دولت در فاز دوم هدفمندی قانون را راعایت خواهد کرد؛ یعنی ۵۰ درصد از درآمدهای حاصله از افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به صورت یارانه نقدی به مردم خواهد داد و ۳۰ درصد آن را برای رونق تولید و اشتغال و کسب و کار صرف می‌کند و ۲۰ درصد را هم صرف امور اجرایی خواهد کرد.

وی گفت تاکنون ۲/۴ میلیارد دلار از پول بلوکه شده ایران آزاد شده و در اختیار ایران است که با بخشی از این پول قطعات هواپیماها خریداری می‌شود و به زودی وارد ایران خواهد شد.

نوبخت در پایان با اشاره به راهبرد اقتصاد مقاومتی گفت: برای اجرا کردن اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور تصمیم جدیدی داریم و با توجه به افق ۱۴۰۴ تغییر اساسی در برنامه ایجاد خواهیم کرد تا پایههای اقتصاد کشور قوی شود.