به گزارش افکارنیوز، علی‌اصغر فانی با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور از توجه و اهتمام اقتصادانان و جامعه شناسان کشور به مسائل آموزش و پرورش تقدیر و تشکر و بر عزم دولت تدبیر و امید بر ‌بکارگیری توصیه‌های فرهیختگان کشور در مسیر رشد و تعالی آموزش و پرورش تاکید کرد.

متن کامل نامه وزیر آموزش و پرورش به رئیس جمهور به شرح زیر است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام و احترام

پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری و رهنمودهای جناب عالی، نقش آموزش و پرورش در توسعه سرمایه‌ی انسانی و گسترش سرمایه‌ی اجتماعی نقش بی بدیل و حیاتی است. آموزش مقوله‌ای است که مداخله دولت در آن زیربنای توسعه همه جانبه را فراهم می آورد و کشورهای متعددی به حضور پررنگ و فعالانه دولت در آموزش اهتمام دارند.

در هفته معلم سال جاری در دولت تدبیر و امید شاهد حرکت زیبایی از اقتصاددانان و جامعه شناسان فرهیخته‌ی کشور بودیم. ۸۵ نفر از اقتصاددانان و ۲۵ نفر از جامعه‌شناسان مشهور کشور با ارسال نامه به جناب عالی و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی خواستار همدلی و همراهی دولت و مجلس برای طراحی ساز و کار بودجه‌ای و غیربودجه‌ای به عنوان سرمایه‌گذاری، افزایش نسبت بودجه آموزش و پرورش از تولید ناخالص ملی، طراحی ساز و کار مناسب برای افزایش انگیزه فرهنگیان و توجه به سازمان های مردم نهاد شده‌اند.

این حرکت زیبا شوق و امید را در جامعه‌ فرهنگیان عزیز دو چندان کرده است. ضمن تشکر صمیمانه از توجه اندیشمندان کشور به آموزش و پرورش، توصیه‌های ایشان را به کار خواهیم برد و در این زمینه پیشنهادهای اجرایی آموزش و پرورش را ارائه خواهیم داد.

قطعا دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی نیز زمینهی اجرایی شدن اندیشهها را فراهم خواهند آورد.