به گزارشافکارنیوز،روح‌الله جمعه‌ای رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس به تشریح جزییات سفر عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور به ژنو پرداخت و اظهارداشت: وزیر کشور در این سفر دو روزه به منظور دیدار با مقامات کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان عازم ژنو خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور همچنین تصریح‌کرد: در این سفر جلسات متعددی با کمیسر عالی، مقامات کمیساریای عالی، شورای کمیته اجرایی کمیساریای عالی و همچنین نمایندگان اتحادیه اروپا خواهد داشت.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین کشورهایی است که میزبان تعداد زیادی از پناهندگان و آوارگان افغانی است، یادآور شد: در این زمینه خدمات زیادی در جهت رفاه پناهندگان افغان اعمال داشته است.

جمعه‌ای با بیان اینکه ایران بزرگترین اهداکننده مالی به پناهندگان است، گفت: بالاترین آمار پناهندگان را در جهان نیز ایران داشته است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور در پایان خاطرنشان‌کرد: در این راستا پروژه‌هایی در چارچوب راه حل‌های راهبردی در حمایت از بازگشت داوطلبانه انجام داده که نیاز به هماهنگی با کمیساریای عالی پناهندگان است.

وزیر کشور امروز ساعت ۱۶ عازم ژنو خواهد شد.