به گزارش افکار نیوز، مهندس سيد مرتضي نبوي عضومجمع تشخيص مصلحت نظام ومدير مسئول روزنامه رسالت در گفتگوبا مهراظهارداشت:جريان موسوم به چپ بعد از امام از مسير انقلاب منحرف شد.

وی درخصوص‌حوادثو اتفاقات سال ۸۸ گفت: دربین این حوادثتلخ و پیچیده که در طول مدت ‏‏۲۲خرداد تا ۲۲بهمن ۸۸ رخ داد، نقش برجسته رهبری و مردم ‏وارتباط محکم بین مردم و رهبری که با الهام گرفتن از دین ‏وقرآن ومکتب اهل بیت شکل گرفته بود در ذهنم باقی مانده ‏است که در نهایت منجر به مهار فتنه در آن سال شد.

رهبری این حوادثرا " فتنه " نام گذاری کردند که الهام گرفته از ‏مکتب قرآن است و خود کلمه فتنه بار فرهنگی ودینی دارد و ‏مردم هم به خوبی متوجه آن شدند.

درزمان فتنه که فضا ‏غبارآلود است، تصمیم گیری و به تصمیم رسیدن سخت می شود ‏احتیاج به افزایش بصیرت است و تنها با بصیرت افزایی ابعاد ‏توطئه روشن خواهد شد. در همین خصوص شاهد بودیم مقام معظم ‏رهبری بلافاصله پرچم بصیرت را بالا برده واز همه نخبگان دعوت به ‏بصیرت افزایی در خود و دیگران کردند و البته خودشان نیز در ‏نماز جمعه ودر سخنرانی ها به این وظیفه به نحو احسن عمل ‏کردند. ‏

مدیر مسئول روزنامه رسالت افزود: استراتژی ثابت آمریکاییها وهم پیمانانش چه در غرب وچه در ‏منطقه براندازی جمهوری اسلامی بوده است چراکه با ماهیت ‏این نظام مشکل داشتند و با آرمان های حضرت امام مخالف ‏بودند، به همین خاطر برای بعد از رحلت امام نقشه کشیدند ‏و گفتند: امام یک شخصیت کاریزماتیک است که نفوذی در ‏مردم داشته واین پیوند بین مردم وحضرت امام با ارتحال ‏ایشان از بین می رود. ‏ اما با ساختاری که قانون اساسی داشت وهدایتی ‏که حضرت امام نسبت به رهبری آینده کرده بودند و باتصمیم ‏به موقع مجلس خبرگان سکان کشتی انقلاب به دست رهبری جدید ‏افتاد وایشان همچون امام حرکت را ادامه دادند. ‏

وی گفت: سخنان رهبری و اشاره ایشان به برنامه ریزی این جریان از ‏دودهه گذشته حرف بسیار دقیقی است، برخی گروه های سیاسی مثل نهضت آزادی و ملی گراها که ‏درجریان انقلاب بوده و خودشان را همراه نشان دادند بعد از ‏پیروزی انقلاب بلا فاصله مثل منافقین موضع گیری کردند و ‏مقابل نظام وامام ایستادند. ‏در آغاز مجلس سوم که حضرت امام در قید حیات بودند مجمع ‏روحانیون مبارز از دل روحانیت مبارز بیرون آمد وتشکیل ‏شد واز همان موقع بود که جریان چپ و راست شکل گرفت، بعداز ‏رحلت امام در بعضی از طرفداران مجمع روحانیون یعنی همان ‏جریان موسوم به چپ، تجدیدنظری نسبت به اندیشه سیاسی حضرت ‏امام درخصوص ولایت فقیه پدید آمد، یعنی یک گردش صد و‏هشتاد درجه ای، چرا که این جریان در زمان حضرت امام خود ‏را طرفدار دو آتشه " ولایت مطلقه فقیه " می دانست ولی بعد ‏از امام در شعارها و اندیشه های ایشان تجدید نظر کردند. ‏

مهندس نبوی یادآورشد: ظهور و بروز جریان تجدید نظرطلب در سال ۷۶ بود که رسما ‏اعلام کرد که ما به دنبال جمهوری اسلامی نبوده و خواهان ‏جمهوری سکولار هستیم، در مجلس ششم هم مواضعشان را کاملا روشن ‏کردند به طوری که موضع گیریشان درخصوص آمریکا مقابل فرمان ‏امام قرارگرفت و به سینه چاکان ارتباط با آمریکا تبدیل شدند، ‏بعدها نیزمشخص شد این جریان با تکیه بر خارج از مرزها ‏و ارتباط با مراکز مطالعاتی که طراحی انقلاب های رنگی را می ‏کردند قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشتند. ‏یکی از چهره های این جریان در تحلیلی بیان کرده بود " ولایت ‏مطلقه فقیه " به " حکومت عرفی " یعنی سکولار منجر خواهد شد و با ‏این تحلیل بود که وارد صحنه شدند.

وی گفت: در برنامه ریزی ده ساله دوم بیش از ۶۰ موسسه مطالعاتی در ‏آمریکا وغرب این جریان را کمک وحمایت می کردند که بعدها ‏بعضی از این افراد که آموزش های خاص دیده بودن شناسایی ‏شدند. ‏جریان فتنه به کمک غربی ها و رسانه هایی مانند اینترنت ‏و شبکه های ماهواره ای تدارک گسترده ای دیده بودند و به ‏همین خاطر شبکه ‏بی بی سی‏ فارسی و شبکه تلوزیونی ‏وی او آ ‎‏ به همراه ‏شبکه های اینترنتی مانند فیس بوک و تویتر با هزینه زیاد و ‏امنیت بالا تامین و راه اندازی شدند. ‏

مهندس نبوی درزمینه برنامه آتی جریان فتنه گفت: توطئه به هیچ وجه تمام نشده است، آمریکا داعیه رهبری جهان ‏را دارد برای این مسئله لشکرکشی می کند، پول خرج می کند ‏توطئه می کند سعی در تغییر افکار عمومی دارد، از فناوری ‏اطلاعات وارتباطات حداکثر استفاده را می کند، از طراحی های ‏جنگ نرم و پیچیده کردن این دستگاها استفاده می‌کند. ‏آمریکاییها مدام در حال برنامه ریزی برای نفوذ به ‏کشورهای اسلامی هستند وامروزنیزقصد دارنداز طریق تبلیغ ‏عرفان های دروغین و با سوءاستفاده از حساسیت های مذهبی ‏مردم ازطریق مهدویت وموعود گرایی مشکلی برای نظام ایجاد ‏کنند. ‏وی افزود: امام در زمان جنگ حمایت ویژه ای از نخست وزیری موسوی داشتند. ‏حتی رئیس جمهور وقت رهبر فعلی در دور دوم به هیچ وجه نمی ‏خواست ایشان را معرفی کند اما نظر امام به این بودکه ‏ایشان بماند. چون نظر عده ای ازنمایندگان مجلس وفرماندهان جنگ ‏براین بودکه تغییر ایشان به نفع جنگ نخواهد بود؛ به همین ‏خاطر مقام معظم رهبری هم علی رغم اینکه نه قلبا ونه منطقا ‏اعتقادی به نخست وزیری آقای موسوی نداشتند چهار سال دیگر ‏ایشان را تحمل می‌کنند.

حالااین شخصی که اینقدر مورد حمایت ‏امام است با این کار خود به قول خودمان به امام دهن کجی ‏می‌کند وبدون اطلاع استعفا می دهدووقتی مورد اعتراض شدیدامام ‏قرار می گیرد برمی گردد. ‏وی همچنین گفت: هاشمی در فرونشاندن فتنه به وظیفه خود عمل نکرد.

عضومجمع تشخيص مصلحت نظام درمورد شباهتهاي جريان فتنه وگروه انحرافي گفت:مقايسه جريان فتنه وگروه انحرافي يک بحث جديدي است. اما ‏انحراف، انحراف است و شايد نوعش فرق کند. به نظرم تصورگروه ‏انحرافي اين بود که با استفاده از اعتقادات مذهبي و مهدويت ‏ميتوانند تاثير اجتماعي گسترده اي در جامعه داشته باشند؛ ‏اما خيلي زودتر از آن چيزي که فکر مي شد انحراف اين گروه ‏براي جامعه و در بين تحصيلکرده ها روشن شد و به همين دليل احساس خطر جدي ‏در خصوص اين جريان ندارم.