مدیر حوزه های علمیه با اشاره به ماهیت خطرناک جریان انحرافی کشف و لو رفتن این جریان را از الطاف خفیه الهی دانست و گفت: اگر این جریان لو نمی رفت معلوم نبود که اینها می خواستند نظام را به کجا ببرند.


به گزارش رسا آیت الله مرتضی مقتدایی مدیر حوزه های علمیه روز دوشنبه در دیدار مدیر مسئول و اعضای شورای سردبیری روزنامه فرهنگ آشتی با اشاره به اهمیت کار رسانه ها خواستار توجه بیش از پیش مطبوعات و رسانه ها به انعکاس اخبار حوزه و روحانیت شد.

وی با بیان اینکه ارتباط با حوزه و پوشش دادن اخبار علما و معارف دینی، زینتی برای رسانه ها به شمار می آید تاکید کرد: رسانه ها اگر این مساله را بیشتر مورد توجه قرار دهند و ارتباط خود را با حوزه قوی تر کنند یک جنبه مثبت برای آنها تلقی می شود.

وی با اشاره به حساس بودن اخبار حوزه دین، خاطر نشان کرد: اخبار حوزه با سایر اخبار روزمره و اخبار دیگر ارگان ها و مراکز تفاوت جدی دارد و باید دقت لازم در این عرصه صورت گیرد.

آیت الله مقتدایی اظهار داشت: اگر خدایی ناکرده مطلبی نسبت به یکی از مراجع که مردم نظرشان را به عنوان حکم الهی تلقی می کنند بد منعکس شود، این مساله مسئولیت دارد، از این رو ضروری است امانتداری در نقل و انعکاس فرمایشات علما و مراجع بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله مقتدایی اضافه کرد: مردم نسبت به حوزه و روحانیت با دید احترام می نگرند و اگر مطالبی که از حوزه منتشر می شود نقص دینی و شرعی در آن وجود داشته باشد این مساله موجب انحراف می گردد.

مدیر حوزه های علمیه تاکید کرد: خبرنگاری که می خواهد اخبار تخصصی حوزه دین را خبر رسانی کند باید اطلاعات کافی داشته باشد تا خدایی ناکرده بعدا مشکلی پیش نیاید.

مدیر حوزه های علمیه در ادامه سخنان خود نقد سازنده از سوی رسانه ها را یک امر ضروری و عامل رشد دانست و تاکید کرد: نقد سازنده و نه جنجال آفرین و بیان ایرادها و اشکالات موجب پیشرفت و مرتفع شدن اشکالات می گردد و از سویی دیگر باعثمی شود شخصی که مورد نقد قرار گرفته خود را اصلاح کند.

وی افزود: ما در همین قضایای اخیر دیدیم که بعضی جاها نقدی صورت گرفته که به جا هم هست.

آیت الله مقتدایی ادامه داد: اینکه افرادی بیایند در راس کشور قرار بگیرند که دیدگاهشان اسلام منهای روحانیت باشد این مساله قطعا بر خلاف نظر امام راحل است.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) همواره تصریح می کردند اسلام منهای روحانیت اسلام نیست، این روحانیت بود که از صدر اسلام دین را حفظ کرد.

آیت الله مقتدایی گفت: آن وقت در این زمان در جمهوری اسلامی طرح اسلام منهای روحانیت دنبال شود و عده ای بگویند ما کاری به روحانیت نداریم، این بسیار نگران کننده است.

مدیر حوزه های علمیه در ادامه سخنان خود با اشاره به مسائل مربوط به رمالی و جن گیری اظهار داشت: در این راستا دستگاه قضایی افرادی را دستگیر کرده که در زندان اعترافاتی نیز داشته اند.

آیت الله مقتدایی گفت: کشف جریان انحرافی از الطاف خفیه الهی بود و اگر این جریان کشف نمی شد معلوم نبود به کجا می خواستند نظام را ببرند.

وی ادامه داد: کشف این جریان مردم را روشن کرد و دلسوزان نظام متوجه شدند که چه مسیر خطرناکی است و چه خطر بزرگی برای نظام بود که لو رفت.

آیت الله مقتدایی تاکید کرد: در آینده دستگاه قضایی و مجلس باید توجه داشته باشند و برای انتخابات مجلس و ریاست جمهوری توجهات لازم را مبذول دارند.

مدیر حوزه های علمیه یاد آور شد: حضرت امام خمینی (ره) مرگ فرزند خود حاج آقا مصطفی را از الطاف خفیه الهی دانستند و واقعا هم همین گونه بود چرا که مراسم های ترحیم و چهلم هایی که گرفته شد و ادامه یافت منشا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گردید.