به گزارش افکارنیوز، روزنامه عربستانی " الحیات " به نقل از مقامات بلند پایه ایرانی نوشت: " محمد جواد ظریف " به زودی به ریاض می‌رود.

این روزنامه بدون اینکه نامی از این مقام ایرانی ببرد نوشت: " با وجود این، تاکنون زمان این سفر مشخص نشده است اما ترتیبات این سفر در حال آماده شدن است. "

این منابع اعزام دو نماینده از سوی تهران به عربستان را رد یا تایید نکردند و به گفتن این مطلب که " هماهنگی‌ها مطلوب است "، بسنده کردند.

این در حالیست که روزنامه انگلیسی " تایمز " پیشتر ادعا کرده بود: ایران ۲ نماینده به عربستان برای انجام گفت‌وگوهای سری درباره تشکیل دولت عراق بدون حضور " نوری المالکی " نخست‌وزیر این کشور، فرستاده است.

طبق این ادعا این اقدام که با هدف حل و فصل بحران عراق که همه طرف‌ها را دربر گیرد، اولین گام برای گذر از بحران سیاسی بین دو کشور است، که می‌تواند زمینه را برای توافق درباره گزینه توافقی که جایگزین مالکی باشد، فراهم کند.

در همین حال سفارت ایران در عربستان خبر اعزام هیاتی از ایران به عربستان و گفتگو در مورد مسائل داخلی عراق را تکذیب کرد.

بخش مطبوعاتی سفارت ایران در ریاض این خبر را تکذیب کرد و گفت این خبر نادرست است.

همچنین در بیانیه سفارت ایران تاکید شده است: تشکیل دولت عراق موضوعی داخلی و مرتبط به مردم این کشور و احزاب، گروهها و تشکلهای سیاسی آن است که طبیعتا بر اساس قانون اساسی این کشور و منطبق با نتایج انتخابات اخیر کشور عراق انجام میگیرد.