به گزارشافکارنیوز،بیژن زنگنه، وزیر نفت، در حاشیه مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین که در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی راجع به پرونده بابک زنجانی گفت: ما در این زمینه روابط نزدیکی با قوه قضاییه داریم و قوه قضاییه زحمات زیادی در این باره کشیده است.

وی همچنین درباره نحوه پرداخت بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت با بیان اینکه چند روش برای پرداخت بدهی وزارت نفت از اموال بابک زنجانی وجود دارد که ما تلاش داریم در جلسه‌ای ویژه که هفته آینده برگزار خواهد شد، در این‌باره تصمیم بگیریم، ضمن تاکید بر اینکه " اموال بابک زنجانی به درد وزارت نفت نمی‌خورد "، خاطرنشان کرد: اموال او شامل خودرو، هواپیما، زمین و هتل است که به درد وزارت نفت نمی‌خورد.

وزیر نفت همچنین با ذکر این نکته که " تمام اموال بابک زنجانی حتی ۴۰ درصد از بدهی وزارت نفت نمی‌شود "، گفت: فارغ از تاخیر در پرداخت‌ها، اصل بدهی این فرد بیش از ۸ هزار میلیارد تومان است؛ در حالی‌که کل اموال او شاید ۳ هزار میلیارد تومان هم نشود.

زنگنه در رابطه با تاثیر مذاکرات هسته‌ای در فروش نفت نیز گفت: ما تلاش خود را برای افزایش فروش نفت به کار می‌گیریم چرا که این تحریم‌ها را به رسمیت نمی‌شناسیم و محدودیت‌های اعمال شده از سوی طرف مقابل نمی‌تواند ما را در این امر محدود کند. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که نفت بیشتری بفروشیم اما آن‌ها نیز تلاش خود را برای جلوگیری از این کار انجام می‌دهند.

وزیر نفت درباره امکان تحقق وعده افزایش تولید نفت به ۵ میلیون بشکه نیز گفت: امیدواریم این امر تحقق پیدا کند.