به گزارشافکارنیوز،نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نسبت به حضور چند چهره سیاسی شناخته شده امریکا در همایش منافقین در پاریس واکنش نشان داد.

در مقاله‌ای روز پنجشنبه از سوی حمید بابائی رایزن مطبوعاتی نمایندگی کشورمان در نیویورک در روزنامه پرتیراژ یو اس ای تودی تحت عنوان " پول هنگفت دوستانی قدرتمند می سازد "، آمده است، حضور افرادی نظیر جان بولتون، رودی جولیانی، جوزف لیبرمن و برخی چهره های سیاسی سابق امریکا در گردهمایی این گروهک نشانه جهل و بی‌خبری کامل آنها از ایران عنوان شده است.

رایزن مطبوعاتی نمایندگی کشورمان در این مقاله آورده است با توجه به تاریخچه اعمال خشونت آمیز این فرقه، جایگاه این گروهک نزد مردم ایران در مقایسه، مانند نگاه مردم امریکا نسبت به گروهی امریکائی است که در حمایت از القاعده علیه کشورشان دست به سلاح ببرند.

مسئول بخش مطبوعاتی نمایندگی کشورمان افزوده است: در میان قربانیان ناشی از اقدامات تروریستی این گروه، شهروندان بی گناه ایرانی و همچنین شهروندان کشورهای غربی از جمله امریکا نیز قرار دارند و بیش از چهار دهه است که سابقه خشونت و رفتار فرقه‌ای آنها حتی اعضای آن را هم بی نصیب نگذاشته است.

این گروه در دهه ۸۰ میلادی در خدمت جاه طلبی‌های توسعه طلبانه دیکتاتور سابق عراق بود و دامنه جنایات آنها علیه مردم ایران و عراق بسیار گسترده است لیکن با این وجود کشورهای غربی هنوز تمایلی به برخورد مشابه با این گروه تروریستی همانند برخورد با سایر گروه‌های ترور را ندارند و افزون بر آن برخی محافل سیاسی در امریکا همچنان در وضعیت سرگشتگی بسر برده و برای این گروه جایگاهی قائل می شوند.

در بخش دیگری از این مقاله با اشاره به اسناد و مواضع رسمی وزارت خارجه امریکا در تائید سابقه اقدامات خشونت بار و تروریستی این گروه بویژه همکاری با صدام حسین در سرکوب بی‌رحمانه قیام مناطق کردنشین عراق در سال ۱۹۹۱ میلادی آمده است، وزارت امور خارجه امریکا تصریح کرده است که دلیل نفرت ایرانی‌ها و عراقی‌ها از این گروه، سابقه رفتار جنایت آمیز آنان است.

کارشناس مطبوعاتی نمایندگی کشورمان همچنین فعالیت‌های فرقه‌گونه منافقین از قبیل جدایی فرزندان از پدر و‌ مادرانشان و طلاق اجباری را از جمله رفتارهای فرقه گونه این گروه برشمرده است که روزنامه‌نگاران، اندیشکده‌ها و برخی نهادهای دولتی کشورها نیز این رفتارهای فرقه‌ای را مورد توجه قرار داده اند.

در ادامه مقاله آمده است: سیاستمداران سابق امریکا و لابی‌سازان مستقر در واشنگتن میلیون‌ها دلار از این گروهک دریافت کرده و منافقین توانسته‌اند از طریق آنچه که موسسه رند آن را فعالیت‌های فرقه‌ای، عضوگیری و استراتژی‌های روابط‌ عمومی فریب‌آمیز خوانده است، خود را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کنند.

در این مقاله ضمن اشاره به اینکه امروزه برخورد دوگانه با پدیده تروریسم بزرگترین چالشی است که تلاش‌های بین المللی با آن روبروست آمده است، اگر قرار باشد سیاستمداران با توجه به منافع و بهره برداری‌های خاص حود با گروه‌های تروریستی گزینشی برخورد کنند، کشورهای زیادی از آنها الگو خواهند گرفت.

بنابر این در نبرد علیه تروریسم نباید ملاحظات و سیاست‌های دوگانه اعمال کرد بلکه لازم است به موضوع بعنوان یک ضرورت نگریست.

در همین راستا معلوم نیست چرا سازمانی با چنین سابقه‌ای از خشونت، کاملا آزاد است تا در کشورهای غربی به فعالیت خود ادامه دهد و بدنبال تامین مالی فعالیت‌هایی با هزینه‌های چند میلیون دلاری باشد کاری که قطعا گروه‌هایی نظیر القاعده و بوکو حرام، آزادی انجام آن را ندارند.

در پایان مقاله نمایندگی کشورمان آمده است برپایه اصل جلوگیری از فرار از مجازات، باید عاملین اقدامات تروریستی به سزای اعمالشان برسند تا افراد زیادی که توسط این گروهک کشته شده و یا بشدت آسیب دیدهاند و همچنین خانوادههای آنها شاهد اجرای عدالت باشند این در حالی است که امروز کشورهای غربی با شعار "جنگ علیه ترور" نه تنها اقدامی در محاکمه این افراد بعمل نمی آورند بلکه برعکس میزبانی آنها را نيز عهده دار شده اند يو اس اي تودي سومين روزنامه پرتيراژ امريكا است.