به گزارش افکارنیوز، سردار یزدآبادی صبح امروز در جریان بازدید از مناطق مرزی نمین و در دیدار با مرزبانان این شهر اظهار کرد: تهدیدهای نظام بیگانه تهدیدهای پوچ و توخالی است و آنها بیشتر از آنچه مرد عمل باشند، به گزافه‌گویی مشغول هستند، چرا که جمهوری اسلامی ایران با رزمندگان جان بر کف خود ثابت کرده که نمی‌تواند میدان تهدید برای بیگانگان فراهم آید.

وی توان نیروهای مرزبانی به دلیل شرایط خاص خدمتی، توان بسیار بالا همراه با هوشیاری و مراقبت کامل اعلام کرد و گفت: آنچه که در مناطق مرزی توانسته بر نیروهای جان بر کف مرزبانی قدرت و صلابت مضاعف بخشد، روحیه ایمانی و دینداری آنهاست که در نوع خود گشاینده بسیاری از مشکلات است.

فرمانده مهندسی ناجا به روحیه مرزبانان استان اردبیل با تکیه بر ایمان خداباوری و خودباوری اشاره کرد و افزود: بنده که برای روحیه‌ دادن مرزبانان اردبیلی در این استان حاضر شده بودم، خودم از روحیه بالای آنها توانی مضاعف گرفتم.

یزد‌آبادی تصریح کرد: مرزبانان ما امروز در همه نقاط کشور در اوج تقرب به خداوند و روزه‌داری در سخت‌ترین شرایط و محرومیت‌ها سعی می‌کنند تا با حفظ توان خود همواره مراقب مرزهای پاک جمهوری اسلامی ایران باشند و اجازه ندهند تا دشمنان کوچکترین قصد و نیت پلید خود را اجرایی کرده و عملیاتی کنند.

این مسئول ادامه داد: این روحیه و توان بالای مرزبانان ما نشات گرفته از عزت‌مندی و شکوه این مرز و بوم است که همواره تلاش و جدیت بر این است که این شکوه و عزت دچار خدشه نشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرمانده مهندسی ناجا در پایان سخنان خود مرزهای استان اردبیل را مرزهای امن و دارای کمترین تنش و اختلال بیان کرد و گفت: مرزهای استان اردبیل از امنترین مرزهای کشور محسوب میشود که این خود نشان میدهد در کنار تعامل با کشور همسایه آمادگی و توان نیروها از بعد نظامی و معنوی و ارزشی بسیار بالا است.