به گزارش افکارنیوز، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس صبح امروز(سه‌شنبه) طی یک نشست خبری به برنامه‌های راهپیمایی روز جهانی قدس امسال پرداخت.

وی افزود: امسال در آستانه روز جهانی قدس شاهد ظلم مضاعف صهیونیست‌ها در نوار غزه هستیم که این امر با رفتار فتنه داعشی‌ها در عراق و سوریه تلاقی شده است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس، تصریح کرد: فتنه داعش القاعده و تکفیری‌ها برای انحراف افکار عمومی و حمایت مستکبران به خصوص رژیم صهیونیستی است.

شریف با تأکید بر اینکه معتقدیم سردمداران رژیم صهیونیستی فاقد عقل استراتژیک هستند، گفت: ‌اراده خداوند بر این است که حق مظلومین از ظالمین را بستاند و رژیم صهیونیستی وضعیت فعلی را بهترین موقعیت برای حمله به فلسطین دانست چرا که کشورهای اسلامی با خودشان درگیر بودند و دولت مصر نیز حداکثر ظلم را در مورد بستن گذرگاه رفح به ملت فلسطین روا داشته است.

وی دقت موشک‌های حماس و عزم بای دفاع را از آمادگی‌های ملت فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی دانست و گفت: غزه فاقد ارتش است بنابراین مجامع بین‌المللی باید پاسخگو باشند که چرا ملتی که هیچ چیز برای دفاع از خود ندارد باید مورد آماج حملات قرار گیرد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس، تأکید کرد: امسال در ۸۰ نقطه مختلف جهان راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار خواهد شد و در ۷۷۰ شهر کشور ما نیز که در آنها نماز عبادی سیاسی جمعه برگزار می‌شود شاهد راهپیمایی خواهیم بود.

شریف به حضور خبرنگاران برای پوشش راهپیمایی روز قدس امسال اشاره و تصریح کرد: ۳هزار و ۳۰۰خبرنگار داخلی و خارجی حضور پرشور ملت را انعکاس خواهند داد که از این بین ۲۱۰ عکاس و خبرنگار خارجی حضور خواهند داشت.

وی بر پایی ایستگاه‌های مختلف فرهنگی، گردهمایی بزرگ سینماگران و هنرمندان به عنوان غزه تنها نیست و برگزاری نشست هیأت پارلمانی را از دیگر برنامه‌های این ستاد عنوان کرد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس، از حمایت‌های دولت تشکر و اظهار کرد: خرسندیم که ریاست محترم جمهور همه توان و امکانات برای امدادرسانی به مردم غزه را به کار گرفته‌اند و وزیر بهداشت و درمان نیز برای پذیرش مجروحان فلسطینی اعلام آمادگی کرده است.

شریف در پاسخ به این پرسش که آیا ستاد انتفاضه قدس تا کنون اقدامی برای رساندن دارو و مواد غذایی به غزه داشته است، گفت: ما در مورد ارسال دارو، پزشک و مواد غذایی اعلام آمادگی کرده‌ایم و آقای ظریف نیز برای بازگشایی گذرگاه رفح تماسی با مصر داشته است اما از نتایج آن مطلع نیستیم.

وی شعار امسال راهپیمایی روز قدس را پشتیبانی از مردم غزه، برائت از فتنه صهیونیستی داعش و تمرکز بر آرمان فلسطین عنوان کرد و در مورد سخنران راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: طبق روال گذشته رئیس‌جمهور سخنران راهپیمایی روز قدس بوده است و ما نیز دعوت کرده‌ایم اما هنوز پاسخی از سوی دفتر رئیس‌جمهور به ما داده نشده است.

شریف در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد رئیس قوه دیگر به عنوان مثال آقای لاریجانی سخنران راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران باشد، گفت: ما از همه رؤسای قوا دعوت کرده‌ایم اما قطعاً سخنران با نظر شورای عالی امنیت مشخص خواهد شد و هرکس دعوت را بپذیرد با هماهنگی همه جانبه شورای امنیت است.

مسیرهای نه‌گانه راهپیمایی روز جهانی قدس که قرار است در تهران از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح شروع شود به شرح زیر است:

مسیر شماره یک: مسجد امام حسین(ع)، میدان امام حسین(ع)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره دو: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره سه: مسجد دارالاسلام، میدان منیریه، خیابان ولیعصر، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره چهار: مسجد امام زمان(عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره پنج: ‌مسجد حضرت ابوالفضل، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره شش: مسجد المهدی، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره هفت: مسجد الجواد، میدان هفتم تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولیعصر(عج) بلوار کشاورز، دانشگاه تهران.

مسیر شماره هشت: مسجد امام جعفر صادق، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره نه: مسجد حضرت امیر،خیابان کارگر شمالی،میدان انقلاب، دانشگاه تهران.