به گزارشافکارنیوز، وب‌سایت تحلیلی " ریل کلیر ورلد "(Realclearworld) نوشت: «با اینکه علائم جدی برای قطع ادامه مذاکرات هسته‌ای وجود داشت، اما دو طرف مذاکره منافع خود را در تمدید آن دیدند.

اما این تمدید بیشتر به نفع غرب تمام شد تا ایران، مخصوصاً این‌که با این تمدید تحریم‌ها نیز تمدید شد و مردم ایران ضرر کردند، چراکه تمام دولت‌ها و شرکت‌های جهان در انتظار تمام شدن این تحریم‌ها بودند که برای سرمایه‌گذاری به‌سوی ایران یورش آوردند و همه آن‌ها منتظر پایان یافتن تحریم هستند.»

به نوشته این وب سایت «البته برای رسیدن به توافق جامع هنوز اختلاف اصلی که " غنی‌سازی " است به قوت خود باقی است.»

ریل کلیر ورلد با ادعای اینکه " سوخت مدنظر ایران برای نیروگاه بوشهر، همان میزان سوخت برای ساخت بمب هسته‌ای است " افزود: «حق غنی‌سازی حقی است که حتی کشورهای پیشرفته‌ای مانند ژاپن هم از آن برخوردار نیستند، اما ایران پا را از این هم فراتر گذاشته و می‌خواهد تا آن اندازه که خود تشخیص می‌دهد و به‌طور کاملاً مستقل غنی‌سازی انجام دهد و حتی ۲۰۲۱ را برای آن تعیین کرده است.

این وب سایت در پایان نوشت: «تنها چیزی که ایران تاکنون کوتاه آمده، این است که حق غنی‌سازی خود را برای اعتمادسازی به تأخیر بی اندازد. البته باید گفت که ایران هیچ‌گونه نیازی به غنی‌سازی بومی ندارد چراکه روسیه باکمال میل حاضر است تمام سوخت‌های موردنیاز ایران را برایش تأمین کند.»