به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام منصور مهدوی مدیر انتشارات اشراق حکمت که انتشار کتاب اسرار آیت را برعهده دارد، در اولین بزرگداشت شهید سید حسن آیت، شهدای انقلاب را گنجینه و معدن اخلاص معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه بین مظلومیت و اخلاص رابطه‌ای وجود دارد، شهدایی که اخلاص داشتند بسیار مظلوم هم بودند و شهید آیت مظلومیت و اخلاص فوق‌العاده‌ای داشت.

وی با بیان اینکه در قبال شهدای مظلوم کمتر ادای دین صورت گرفته است، افزود: جای تاسف دارد که بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال بزرگداشت شهید آیت برگزار می‌شود.

مدیر انتشارات اشراق حکمت با بیان اینکه در جریان بزرگداشت شهید سید حسن آیت قرار بود که از کتاب اسرار آیت رونمایی شود، اظهار داشت: خلاصه این کتاب ۳ جمله است و آن مواضع شهید آیت در مقابل ملی‌گراها، بنی‌صدر و میرحسین موسوی که در جمهوری اسلامی مظهر افراط بودند.

مهدوی تصریح کرد: در حال حاضر که در دولت اعتدال هستیم طبیعتا باید کتاب شهید آیت به راحتی بیرون بیاید اما این کتاب متوقف شده و وزارت ارشاد به آن مجوز انتشار نداده است.

وی خاطر نشان کرد: انشاءالله به زودی شاهد رونمایی از کتاب اسرار آیت باشیم تا فرصت برای مغرضان فراهم نشود که بین افراط و اعتدال راهی ایجاد کنند و وزارت ارشاد هر چه زودتر به این کتاب مجوز انتشار دهد.

مدیر انتشارات اشراق حکمت در پایان اضافه کرد: کتاب اسرار آیت تاریخ را روایت می‌کند و نمی‌توان بخشی از تاریخ را حذف کرد.

کتاب اسرار آیت به قلم جواد موگویی نوشته شده و انتشارات اشراق حکمت مسئولیت انتشار آن را برعهده گرفته است.