به گزارش افکارنیوز، در حاشیه جلسه علنی صبح امروز پارلمان نمایندگان عضو مجمع استان اصفهان با حضور در جایگاه هیئت رئیسه نسبت به بحران آب در این استان و بی‌توجهی دولت به طرح‌های آبی در استان اصفهان و اجرای طرح تونل بهشت‌آباد و گلاب ۲ اعتراض کردند.

علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه و عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با حضور در جمع خبرنگاران در توضیح این تجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: حدود ۲۰ نفر از نمایندگان استان اصفهان برای اعتراض به عدم اجرای طرح‌های آبی در استان اصفهان و قطعی آب بخشی از مناطق شهری در استان اصفهان و همچنین تعلل دولت نسبت به اجرای طرح‌های تونل بهشت آباد و گلاب ۲ در جایگاه هیئت رئیسه تجمع کردند.

وی با اشاره به حضور نمایندگان استان اصفهان در نهاد ریاست جمهوری که منجر به جلوگیری از ورود آنها به نهاد ریاست جمهوری شده بود گفت: ما در اعتراض به طرح‌های آبرسانی و به دلیل اینکه استان اصفهان با بحران کم‌آبی مواجه است، به نهاد ریاست جمهوری رفتیم تا با مسئولین دولتی دیدار داشته باشیم اما متاسفانه از ورود ما به نهاد جلوگیری شد و شانیت و جایگاه نمایندگان حفظ نشد.

نماینده مبارکه با بیان اینکه چرا جایگاه نمایندگان مجلس از طرف دولت حفظ نمی‌شود، گفت: متاسفانه به دلیل تعلل دولت‌های گذشته و فعلی در اجرای طرح‌های تونل بهشت آباد و گلاب ۲ استان اصفهان با بحران آب مواجه است و ما درخواست عزل وزیر نیرو را داریم و قطعا اگر وزیر نیرو از سوی دولت عزل نشود، ما استیضاح وزیر را کلید می‌زنیم گرچه طرح استیضاح وزیر نیرو تقدیم هیئت رئیسه شده است و هنوز اعلام وصول نشده است ولی ما بر استیضاح اصرار داریم.

ایرانپور گفت: نمایندگان استان اصفهان در اعتراض به توهین نهاد ریاست جمهوری به نمایندگان این استان، نامهای را تهیه کرده که در مجلس هم قرائت میشود.