به گزارش افکارنیوز، ‌ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز(سه‌شنبه) ۲۱مردادماه در جمع سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای جهان، با اشاره به اینکه چانه‌زنی و کاسب‌کاری در مذاکرات هسته‌ای راه گشای مسئله نیست، ‌گفت: مبانی ۱ + ۵ پشت میز مذاکرات باید معقول و قابل قبول باشد.

وی با هشدار به ۱ + ۵ اظهار کرد: ۱ + ۵ باید بداند که ایران موضوع هسته‌ای را در مجموعه مسائل در نظر گرفته است و ممکن است بن‌بست در مذاکرات به حوزه‌های دیگر تعامل نیز سرایت کند.

لاریجانی با اشاره به اینکه پس از جنگ جهانی دوم غرب نگاهی سلبی به خاورمیانه داشت، بیان کرد: اکنون شرایط متفاوت شده و مردم منطقه نیز با بیداری اسلامی خواهان تحولات و حرکت به سوی تمدن اسلامی هستند.

وی تنفر موجود از آمریکایی‌ها را نتیجه سلطه‌گری‌های چند دهه اخیر آنها برشمرد و با تأکید بر اینکه آمریکا نباید تقصیر این نفرت را به گردن این و آن بیندازد، گفت: توان فکری و فناوری در جهان اسلام افزایش یافته لذا سرکوب دردی را دوا نمی‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی سرکوب خواست عمومی را منجر به تولید بحران خواند و گفت: ‌ غرب در منطقه دست به بحران‌آفرینی می‌زند؛ البته ما نمی‌گوییم همه بحران‌ها را غرب به وجود آورده اما در مورد بخشی از آنها اطلاعات روشن داریم که آمریکا و دیگر کشورهای غربی دست دارند.ادامه دارد.....