به گزارش افکارنیوز، سردار محمد کوثری شامگاه پنج شنبه در اجتماع عظیم و پرشور مردم ورامین در مصلای صاحب الزمان(عج) این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمد جعفری منش اظهار داشت: شهید جعفری منش به عنوان یکی از اعضای لشگر پرافتخار ۲۷ محمد رسول الله، حضور داشت و حقیقتا بهترین روزها و عمر رزمندگان در ایام دفاع مقدس سپری شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: شهید جعفری‌منش بیش از ۳۱ سال درد و رنج بیماری ناشی از جنگ را تحمل کرد و مقاوم بر سر اصول خود ایستاد و خانواده این شهید بزرگوار در طول این مدت با تمام افتخار این رزمنده مخلص را نگهداری کردند، شهید جعفری منش در طول دوران زندگی خود مجبور شد که یک چشم خود را تخلیه و یک پای خود را نیز قطع کند اما خانواده این شهید بزرگوار در برابر همه این سختی‌ها و مصائب صبوری به خرج داد و حتی تنها فرزند ذکور وی نیز درس طلبگی را برای پرستاری از پدر رها کرد.

کوثری اضافه کرد: جانبازانی که درد و رنج بیماری را به جان خریدند و آزادگانی که بیش از ۹ تا ۱۰ سال را در سخت ترین شرائط به سر بردند و شهدایی که در دفاع مقدس به شهادت رسیدند، فرهنگی را در دنیا احیا کردند که این فرهنگ دقیقا همان فرهنگ عاشورای سال ۶۱ هجری است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در عاشورای سال ۶۱ هجری، امام حسین و یارانش با تعداد بسیار محدود در مقابل زورگویان، زیاده خواهان و ظالمین ایستادگی کردند و خم به ابرو نیاوردند و دشمن تا بن دندان مسلح که بر اساس روایات بین ۱۸ هزار تا ۳۰ هزار نفر بود را به زانو درآوردند و رزمندگان دفاع مقدس به تأسی از امام حسین، همان راه و روش را در پایان قرن بیستم و در صحنه نابرابر جنگ هشت ساله دنبال کردند.

وی بیان داشت: رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را را به وجود آوردند که نه تنها در بین جامعه ایران ترویج یافت بلکه به عنوان الگویی در میان امت های آزادی خواه جهان مطرح شد.

این فرمانده جنگ تحمیلی گفت: دشمن در جنگ تحمیلی دو عامل رهبری و مردم را محاسبه نکرد، دشمن در مورد رهبری شناخت نداشت و هنوز هم ندارد و گمان می کرد رهبران دینی مانند رهبران سیاسی عامل قدرت های دنیایی می شوند اما نمی دانند و هنوز هم متوجه نمی شوند که رهبران الهی هیچ قدرتی را جز قدرت لایزال الهی قبول ندارند.

سردار کوثری متذکر شد: دشمن به همین دلیل جنگ را به ملت ایران تحمیل کرد تا امام(ره) را از مسیر صراط مستقیم منحرف کند اما در نهایت فهمید که بالاترین قدرت، قدرت خداوند است و حرکت در راه خدا و معامله با خدا به هیچ وجه پشیمانی ندارد.

وی یادآور شد: بعثی ها خیال می کردند با جنگ می توانند کار را یک سره کنند اما دیدیم نه تنها نتوانستند به هدف خود برسند بلکه در جنگ تحمیلی رزمندگان با ذلت و خواری بیرونشان کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکل گیری حزب الله لبنان گفت: اسراییل در جنگ ۱۹۶۷ میان اعراب و اسراییل، تمام کشورهای عربی را شکست داد و قسمتی از صحرای سینا از مصر، کرانه باختری از اردن، ارتفاعات جولان از جنوب سوریه و قسمتی از جنوب لبنان را تصرف کرد و به همین خاطر اسراییل به غیر از ستاره داود، دو خط بالا و پایین در پرچم خود قرار دادند که باید رژیم شان از نیل تا فرات گسترش پیدا کند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها این موضوع محقق نشد بلکه حزب الله با جمعیت محدود و غزه با جمعیت محدود ایستادند و شکست هایی به اسراییل تحمیل کردند.

وی با اشاره به خاطره‌ای از سید حسن نصر الله که نشان دهنده بصیرت و آگاهی مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: در جریان سفر به سوریه، سید حسن نصرالله خاطره‌ای را برای جمعی از اعضای کمیسیون امنیت ملی تعریف کردند و آن این بود که وی در جریان جنگ سوریه خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و گزارش جنگ را دادند و رهبری بعد از شنیدن تمام صحبت ها گفتند شما بروید و برنامه ریزی و مبارزه کنید و بدانید هم سوریه می‌ماند هم بشار اسد و به همین خاطر باید اذعان داشت مقام معظم رهبری در راستای فکر و جهتگیری امام(ره) در برابر ظالمین می‌ایستند چرا که اگر انسان خالصانه به خدا تکیه کند همه چیز را زیبا می بیند.

کوثری با اشاره به اهداف اسراییل در حمله به غزه گفت: رژیم اشغالگر قدس پس از شکست در جنگ ۳۳ روزه و جنگ ۲۲ روزه و ۸ روزه، گمان کرد توجه همه به داعش و بازی های جام جهانی است به همین خاطر تصمیم گرفت غزه را به طور کامل اشغال کرده و پیروزی بزرگی کسب کند.

وی افزود: ولی جبهه مقاومت فلسطین در این مدت فناوری موشکی را از ایران آموخته و این فناوری در غزه احیا شده است و با کمترین امکانات، موشک را در غزه ساختند.

کوثری تأکید کرد: عوامل اطلاعاتی رژیم اشغالگر قدس از توانمندی حماس و جهاد اسلامی بیاطلاع بودند و اینگونه شد که نیروهای مقاومت جانانه در برابر رژیم وحشی صهیونیستی ایستادند.