به گزارش افکارنیوز، از ابتدای گسترش تحرکات و جنایات داعش در عراق گروهک تروریستی منافقین به امید ایجاد تغییر در وضعیت اعضای این سازمان در لیبرتی حرکت داعش را مردمی قلمداد کرد.

فرافکنی سازمان نفاق تا جایی پیش رفت که با راه انداختن جریانی پوششی از پارلمانتر های حامی منافقین که در دور جدید پارلمان اروپا نتوانستند رای بیاورند؛ با نام انجمن اروپایی ایران آزاد به بهانه حمایت از حرکت داعش، سیاست های سازمان را دنبال کنند.


ایجاد مقاومت مردمی در عراق بر علیه داعش، تغییرات جدید در ساختار سیاسی عراق و محکوم کردن داعش از سوی سازمان ملل و نهادهای بین المللی، بحرانی جدی را برای سازمان به وجود آورده است.

سازمان همواره سعی می کند نظر سرویس های جاسوسی غربی و دستگاه های امنیتی کشورهای مرتجع عرب را در معادلات منطقه ای جلب نماید و شرایط جدید منطقه و ورود گزینشی آمریکا به درگیریهای عراقادبیات سازمان را در موضع گیری به نفع داعش تغییر داده است.

در روزهای اخیر شاهد هستیم که مریم رجوی طی اقدامی قابل تامل و عجولانه در مصاحبه با شبکه العربیه(وابسته به سرویس جاسوسی عربستان) داعش را محکوم می کند.

رجوی می گوید: " داعش یک گروه افراطی است، گروهی که ترور می کند، مراقد ائمه و انبیا را منفجر می کند، مسیحیان را کوچ می دهد. به همین دلیل ما داعش را محکوم می کنیم. "

در عین حال همکاری داعش و منافقین همواره در گسترده اخبار مربوط به عراق دیده شده است.

حجه الاسلام احمدی عضو کمیسیون امنیت ملی در روزهای اخیر اذعان کرد: " منافقین در صحنه عراق و سوریه و در واقع با ظهور داعش و گروهک های تروریستی به تبادل اخبار و اطلاعات می پردازند.

در عراق اخباری که به دست آمده و غیر قابل انکار است، همراهی سازمان با داعشی‌ها است که بیشتر در قالب همکاری های اطلاعاتی و مسیری است که برای ضربه زدن با مردم عراق انتخاب کرده اند تا به نوعی هم خودشان از تعرض مردم منزجر عراق در امان بمانند و هم اینکه بتوانند ماموریتی که صهیونیست ها برای آنها تعریف کرده اند را بخوبی انجام بدهند. "

گفتنی است ارتباط سازمان نفاق با گروهک داعش همچنان ادامه دارد و منافقین تلاش می کنند با استفاده از تجربه سی ساله حضور عراق در مدیریت جنایات داعش و جلوگیری از اشتباهات استراتژیک آنها نقش آفرینی نمایند.