به گزارش افکارنیوز، دکتر علیرضا زاکانی با اشاره به جلسه امروز استیضاح وزیر علوم که به سلب رأی عدم اعتماد نمایندگان نسبت به فرجی‌دانا منجر شد، گفت: استیضاح وزیر علوم متعلق به جریانی خاص در مجلس نبود و هر دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان در آن مشارکت داشتند.

وی افزود: ترکیب نمایندگانی که در صحن علنی در مخالف با دکتر فرجی دانا صحبت کردند نشان داد که کلیت مجلس نسبت به اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش عالی کشور نگران است.

زاکانی همچنین گفت: هر چه به پایان مجلس نزدیک می شویم با شناختی که نمایندگان از مواضع یکدیگر پیدا می کنند، رنگ و لعاب تصمیمات فراکسیونی کمتر شده است.

وی با اشاره به بی‌قانونی‌های متعدد صورت گرفته در وزارت علوم اظهار داشت: متاسفانه روندی که در یک سال اخیر طی شده، روند خوبی نبوده و ما امیدوار بودیم با استیضاح فرجی دانا، این روند متوقف شود.

علیرضا زاکانی با اشاره به انتصاب محمدعلی نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم، افزود: این نوع انتصابات در راستای تحکیم روابط دولت و مجلس نیست و این همان راه غلط گذشته است که دولت طی می کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دولت در معرفی وزیر جدید به مجلس تمهیدات لازم برای جبران خطاهای گذشته در این حوزه را به کار بگیرد.