عباس جعفري دولتآبادي در خصوص رضايت مردم در رسيدگي به پروندهها با بيان اينكه ميان رضايت ما و رضايت مردم تفاوت وجود دارد، خاطرنشان كرد: تحقيقات دادستاني تعطيلبردار نيست و همكاران ما در همهي شعبات دادياري و بازپرسي تلاش ميكنند كه تحقيقات در رسيدگي به پروندهها با دقت و سرعت پيش برود. در راستاي انجام تحقيقات پليس، وكلا، كارشناسان و مردم نقش حائز اهميتي دارند.

به گزارش ایسنا، دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص پرونده ۶ مدیر نفتی با بیان اینکه این پرونده چندین سال است که مطرح است، گفت: این پرونده یکی از مهمترین پرونده‌های اقتصادی است و به لحاظ جنبه‌های داخلی و خارجی تحقیقات آن به سختی پیش می‌رود. دلیل این امر نیز این است که مبلغ قرارداد بسیار سنگین است و همچنین برخی از مسائل مربوط به کشورهای همجوار می‌شود.

وی گفت: به رئیس دادسرای امور اقتصادی و قانون رسیدگی کننده با این پرونده تاکید کردیم که در یک فرجه زمانی این پرونده به نتیجه برسد. بازداشت‌ها نیز در همین راستا صورت گرفته است و حتما احضارهای دیگری نیز در این حوزه انجام خواهد شد. البته نتایج بسیار خوبی به دست آمده ولی رضایت‌بخش نیست.

جعفری دولت‌آبادی در ادامه با اشاره به بازداشت ۱۲ نفری که پیش از این خبر آن در رسانه‌ها منتشر شده بود، گفت: از این ۱۲ نفر برخی مرتبط با عوامل دولتی یعنی جزء کارکنان دولت هستند. اتهامات مربوط به مسائل مالی است. دو نفر از این تعداد آزاد شدند و تحقیقات از ۱۰ نفر دیگر همچنان ادامه دارد. البته تحقیقات ما به این ۱۰ نفر محدود نخواهد شد و کسانی که جرایمی مرتکب شده‌اند حتما تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، دادستان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همه افراد در برابر قانون مساوی هستند، گفت: در برابر عدالت هیچ کس مصون نیست و هر کس خطا کند تیغ عدالت به سراغش خواهد رفت و هر مقام و مسئولی در مراجعه به دادسرا باید القاب خود را پشت در بگذارند.

وی با اشاره به رسیدگی به پرونده‌های کودک‌آزاری و پیگیری دادستانی تهران در این زمینه یادآور شد: در دو ماه گذشته دو سه مورد حاد در تهران داشتیم. در حوزه کودک‌آزاری این اطمینان را به مردم می‌دهیم که پیگیری این موضوع از دغدغه‌های جدی ما است که البته در بیان مسائل تفاوت‌هایی ایجاد می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در پاسخ به سوالی در خصوص مسئولیت دادستانی در رابطه با گرانی فقط به این پاسخ که بسیاری از ریشه‌های گرانی به مردم باز نمی‌گردد، اکتفا کرد و از توضیحات بیشتر خودداری کرد.

وی همچنین پرونده تعاونی مسکن اداره برق را مورد اشاره قرار داد و با اعلام اینکه ۹۰ درصد اقدامات تحقیقاتی این پرونده انجام شده، گفت: ‌ این پرونده در مراحل آخر کارشناسی است. حدود ۵ نفر در این رابطه در بازداشت به سر می‌برند و امیدواریم طی یکی دو ماهه آینده پرونده به دادگاه ارسال شود.

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص حادثه رهاسازی بیماران در حاشیه شهر تاکید کرد: در یک نظام اسلامی هیچ کس نباید به دلیل عدم توانایی، مورد بی‌مهری قرار گیرد. دادستانی تهران در صورت مواجهه با موارد مشابه موضوع را مورد پیگیری قرار خواهد داد و با مرتکبین برخورد می‌کند. این پرونده نیز به دادگاه ارسال شده است و تلاش شد که مسائل پنهان آن روشن شود.

وي كه دوشنبه شب در يك برنامه تلويزيوني حضور يافته بود، با اعلام اين خبر كه متهمان پرونده مستند ظهور نزديك است در چند روز اخير آزاد شدهاند، گفت: تحقيقات بسيار گستردهاي در اين خصوص انجام شد. اميدوارم با رفع برخي نواقص تحقيقاتي، پرونده آماده ارسال به دادگاه باشد البته يكي از متهمان روحاني بود كه اين بخش در دادسراي ويژه روحانيت دنبال ميشود.