با نزدیک شدن به زمان انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمزمه هایی از درون جریان هوادار دولت مبنی بر حضور مستقل در انتخابات، خارج از جبهه اصولگرایان، شنیده می شود. این جریان که گویا به اسفندیار رحیم مشایی نزدیک است بنا به گفته برخی اصولگرایان، از جمله احمد توکلی، جلسات و همایشهای انتخاباتی ای نیز با استفاده از امکانات دولتی برگزار نموده اند.

«طرفداران دولت و آقای احمدی نژاد تا چه حد ظرفیت این را دارند که محور یک ائتلاف انتخاباتی، موازی سایر جریانهای اصولگرا، باشند؟ و اصولاً وزن سیاسی - اجتماعی آنها را در شرایط فعلی جامعه چگونه ارزیابی می کنید؟» اینها سوالاتی است که در مورد ورود به رقابت انتخاباتی طیف نزدیک به دولت و امکان حضور ائتلافی متشکل از هواداران این طیف، خارج از جبهه اصولگرایی، از تنی چند از نمایندگان مجلس پرسیدیم.

مصطفی کواکبیان در گفتگو با خبرنگار فرارو می گوید: «آنچه که من از قبل هم گفته بودم این است که ما قطعاً در جبهه اصولگرایان سه لیست خواهیم داشت و الان هم هر چه زمان می گذرد این بحثتقویت می شود.»

این نماینده عضو فراکسیون اقلیت مجلس در توضیح اینکه چرا اصولگریان با سه لیست وارد انتخابات می شوند، می گوید: «این امر طبیعی است چرا که نمی توان انتظار داشت آقای احمد توکلی در کنار آقای رحیم مشایی قرار بگیرد. قطعا علاوه بر جریانات اصولگرای سنتی، جریانات هوادار دولت هم لیست مستقلی خواهند داشت.»

کواکبیان در ادامه با بیان این که جریان نزدیک به دولت حق استفاده از امکانات دولتی برای شرکت در انتخابات را ندارد، می گوید: «اینکه عده ای بخواهند برای پیروزی در انتخابات از امکانات بیت المال سوءاستفاده کنند؛ خلاف شرع، خلاف قانون، خلاف عدالت، خلاف اخلاق و خلاف همه این موارد است. هوادارن آقای احمدی نژاد هم می توانند لیست داشته باشند اما اینکه جلساتشان را در اماکن و ادارات دولتی برگزار کنند این خلاف است.»

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پاسخ به این سئوال که وزن جریان هوادار دولت را به صورت مستقل، چگونه ارزیابی می کنید؟ می گوید: «این امر یک مقداری بر دوستان مشتبه است و تصور می کنند جریانی که پس از انتخابات سال ۸۸ از مسایل انتخاباتی به هر ترتیب سرخورده شده، اکنون به سمت اینها گرایش پیدا کرده است. اما غافل از اینکه این جریان امکان ندارد با ائتلاف هوادار دولت هماهنگ شود چرا که رقیب اصلی آنها در انتخابات ۸۸ همین آقای احمدی نژاد بود و اصولاً ارتباط این دو جریان غیرممکن است.»

وی سپس افزود: اگر دوستان اصولگرای سنتی حساسیتهای بیش از حد نشان ندهند، جریان هوادار دولت پایگاهی در میان مردم ندارد. برخی شخصیتها می آیند و یکسری مواضعی (علیه هوادارن دولت) می گیرند که خود این مواضع، تقویت جریان هوادار دولت است.