مرتضی آقاتهرانی بخشی از اظهاراتش درباره آیتالله بهجت را تكذیب كرد و درخصوص روایتی كه از دیدار با امام زمان (عج) در لبنان بیان كرده، توضیحاتی را ارائه كرد.

به گزارش فارس، دفتر حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی استاد اخلاق دولت و نماینده مردم تهران با ارسال نمابری به برخی از خبرگزای‌ها ضمن اشتباه خواندن پیاده شدن بخشی از گفتگوی حجت الاسلام آقاتهرانی با رادیو گفتگو مبنی بر گلایه آیت‌الله بهجت از امام زمان(عج) که از روی سایت این رادیو در برخی از خبرگزای منتشر شده بود، متن آن را بدین شرح اصلاح کرد:

‌سوال و جواب از حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی

** چرا چهره آیت الله بهجت(ر) را زیاد تبلیغ نمی‌کنند؟

آقا تهرانی: حتی فقه و اصول ایشان هم همین طور مهجور ماند. ایشان فوق العاده انسان وارسته ای بود. یکی از عادات ایشان این بود که قبل و بعد از درس به مباحثخاصی می‌پرداختند، مباحثاخلاقی، تربیتی و عرفانی و اگر هم کسی می‌خواست به این مباحثبرسد باید زودتر می‌رفت.

وقتی که درس تمام می‌شد آنهایی که اهل اخلاق و عرفان بودند می‌نشستند. در یکی از جلسات به بحثی وارد شدند و داستان رحلت یکی از علمای معاصر را بیان کردند.

آیت الله بهجت نقل می‌کردند آن بزرگوار قبل از اینکه از دنیا بروند در لبنان خدمت آقا رسیدند که حضرت فرمودند شما یک هفته بیشتر در دنیا نمی‌مانید ایشا گلایه می‌کنند که قرار بود ما در زمان ظهور شما باشیم و آن حضرت می‌فرمایند که در زمان ظهور، شما رجعت خواهید کرد.

خاطرنشان می شود اظهارات چند روز قبل معلم اخلاق کابینه باعثشد تا رسانه های ضدایرانی از سخنان حجت الاسلام آقاتهرانی سواستفاده کرده و تلویحا باعثوهن یکی اصول اعتقادی شیعیان شوند.

به گزارش آینده، بنابر آنچه چند روز قبل منتشر شده بود، آقا تهرانی نماینده اصولگرای مجلس در گفت و گو با رادیو، به بیان ویژگیهای آیت الله بهجت می پردازد و می گوید: این مرجع عظیم الشان پیش از در گذشت خود، در لبنان با امام زمان دیدار کرده است.

این نماینده حامی دولت در پاسخ به این سوال که چرا " چهره آیت الله بهجت را زیاد تبلیغ نمی کنند؟ " گفت: " حتی فقه و اصول ایشان هم همین‌طور مهجور ماند. ایشان فوق‌العاده انسان وارسته‌ای بود. یکی از عادات ایشان این بود که قبل و بعد از درس به مباحثخاصی می‌پرداختند، مباحثاخلاقی، تربیتی و عرفانی و اگر هم کسی می‌‌خواست به این مباحثبرسد باید زودتر می‌رفت. وقتی که درس تمام می‌شد آنهایی که اهل اخلاق و عرفان بودند می‌نشستند. "

آقاتهرانی هم چنین روایتی از دیدار آیت الله بهجت با امام زمان(عج) را روایت می کند و می گوید: «آن بزرگوار قبل از اینکه از دنیا بروند در لبنان خدمت آقا رسیدند که حضرت فرمودند شما یک هفته بیشتر در دنیا نمی‌مانید. آیت‌الله بهجت گلایه می‌کنند که قرار بود ما در زمان ظهور شما باشیم و آن حضرت می‌فرمایند که در زمان ظهور شما رجعت خواهید کرد.»

اما رسانه هایی نظیر العربیه که زیر نظر وهابیون اداره می شود، با برجسته کردن این بخش از گفته های معلم اخلاق دولت، تیترهایی نظیر " آیت الله بهجت در زمان ظهور رجعت می کند " و " روایت آقا تهرانی از دیدار آیت الله بهجت با امام دوازدهم شیعیان در لبنان " را استفاده کردند.

اظهاراتی از این دست در حالی توسط آقا تهرانی مطرح شده که پیش از این فرزند آیت الله بهجت به تکذیب برخی شایعات درباره این مرجع تقلید پرداخته و گفته بود: «در نقل و قول این شایعه ای که گفته شده است آیت الله بهجت از یکی از دوستانش در مورد ظهور می پرسد و او می گوید که امام زمان فرموده پیرمردها هم امید داشته باشند مقداری اشتباه صورت گرفته شده است و ایشان از کسی این سوال را نپرسیده بلکه درستش این است که آیت الله ناصری از آیت الله بهجت پرسیده آیا بشارتی از ظهور دارید که ایشان می گوید کسی بعد از نماز آمد کنار محراب و گفت امام زمان گفته است پیرمردتر از تو و آیت الله بهجت هم امید داشته باشند که ظهور را درک خواهند کرد».

آقاتهرانی در سال ۸۷ نیز كتابی تحت عنوان "سودای روی دوست" را منتشر كرد كه راهنمای ملاقات با امام زمان است.