به گزارش افکارنیوز، قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته بررسی بورسیه‌های وزارت علوم تشکیل شد و اعضای آن با رای اعضای کمیسیون انتخاب شدند.

وی ادامه داد: روز گذشته پس از رای‌گیری از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، سیدمحمود نبویان، عطا‌الله سلطانی‌صبور، علیرضا سلیمی، علی‌اصغر زارعی و بنده به عنوان اعضای کارگروه یا کمیته بررسی بورسیه‌های وزارت علوم انتخاب شدند.

جعفری خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله در اولین جلسه‌ای که این کارگروه برگزار کند تصمیماتی برای نحوه اجرای کار و چگونگی روند فعالیت‌ها گرفته‌خواهد شد. آنچه برای ما مهم است و اهمیت دارد این است که حقیقت روشن شود و کمیسیون و مجلس حساس هستند تا اگر تخلفی صورت گرفته مشخص شود و اگر افرادی هم به خاطر منافع خود چنین بحثی را مطرح کردند باید پاسخگو باشند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس در خاتمه اظهار داشت: متاسفانه برخی از رسانهها اخیرا در رابطه با شکلگیری این کمیته شیطنتهایی میکنند و خبرهای نادرستی را به این کمیته نسبت میدهند. ما در رابطه با بورسیهها اول کار نمیتوانیم قضاوت کنیم و باید با بررسی دقیق، جریان بورسیهها از ابتدا تا انتها مشخص شود.