به گزارش افکارنیوز، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس، اظهار داشت: با توجه به موفقیت افتخارآمیز سپاه پاسداران در ساقط کردن پهپاد رژیم صهیونیستی، در جلسه غیرعلنی صبح امروز از امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) و سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران دعوت کردیم تا گزارشی از این حادثه ارائه کنند.

وی شناسایی پهپادها را امری بسیار مشکل دانست و تصریح کرد: با توجه به رادارگریز بودن پهپادها و کوچک بودن آنها در فضا، تشخیص آنها بسیار مشکل است که ما این توانمندی را پیدا کردیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد: می‌بینیم که حزب‌الله لبنان موفق می‌شود پهپاد ایوب را به عمق ۴۰۰ کیلومتری رژیم صهیونیستی با آن‌همه تجهیزات راداری مدرنی که آمریکا‌یی‌ها به آنها دادند، بفرستد. لذا درمی‌یابیم که چقدر شناسایی پهپادها مشکل است و ما در این عرصه چقدر موفق بودیم که این پهپاد را شناسایی و مهندسی کردیم.

بروجردی موفقیت سپاه پاسداران در ساقط کردن پهپاد رژیم صهیونیستی را یک موفقیت نظامی جهانی عنوان کرد و گفت: اگر از نمایشگاه توانمندی دفاعی بازدید داشته باشید، مشاهده می‌کنید که پیشرفت‌های ما به‌لحاظ راداری قابل مقایسه با گذشته نیست و ما توانسته‌ایم این فناوری پیشرفته را تبدیل به توانمندی بومی کنیم و خوشبختانه وضعیت‌مان در این عرصه به‌مراتب بهتر است.

وی اظهار داشت: سپاه پاسداران در حال بررسی هستند که این پهپاد از کجا برخاسته که حتماً در زمان خودش اطلاعرسانی میشود.