به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیام تبریکی برای خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) صادر کرد که متن کامل آن در ذیل می‌آید:

جناب آقای خالد مشعل

رئیس محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)

السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

خرسندم پیروزی بزرگ ملت عزیز فلسطین و رزمندگان مقاومت اسلامی را در نبرد اخیر غزه به جنابعالی و همه مردان مومن و مجاهد مقاومت اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت گویم.

حوادثغم‌انگیز اخیر غزه که منجر به شهادت بیش از دو هزار نفر کودک، زن و سالخوردگان بی‌دفاع و مظلوم گردید، یک نسل‌کشی آشکار و فاجعه عظیم انسانی و نقطه عطفی در تاریخ خونبار فلسطین عزیز می‌باشد.

آنچه که در روزهای گذشته در غزه مظلوم گذشت بارزترین شکل نقض حقوق بشر دوستانه و یادآور قتل عام‌های صبرا و شتیلا بود و بی‌تردید روزی عاملان این جنایات به محاکمه کشیده خواهند شد.

اما مقاومت و پایداری مردان، زنان فلسطینی سرانجام دشمن را به پذیرش شرایط مقاومت اسلامی وادار نمود و نشان داد ایستادگی و مبارزه تنها راه آزادی سرزمین‌های اشغالی و احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین است.

مایلم بار دیگر حمایت همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران را از مردم عزیز فلسطین به ویژه مقاومت اسلامی در مسیر مبارزه با رژیم اشغالگر و آزادی کل سرزمین‌های فلسطین اشغالی از بحر تا نهر مورد تاکید قرار دهم.

سربلندی و عزت روزافزون جنابعالی، سعادت و سرافرازی ملت عزیز فلسطین را خداوند منان خواستارم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران