همزمان با اظهارات پير مؤذن، اردشير اميرارجمند سخنگوي شوراي هماهنگي سبز- كه او هم به آمريكا رفته- به يك عضو فراكسيون اصلاحات در مجلس حمله و اين طيف را متهم به ماندن در قدرت به هر قيمت كرد.

پیر مؤذن در گفت وگو با یکی از سایت های ضد انقلابی، خود را اصلاح طلب خوانده و درباره اظهارات شکوری راد که برای شرکت در انتخابات مجلس شرط گذاری! کرده بود گفت: ما اولاً با چشم بسته در انتخابات شرکت نخواهیم کرد، هیزم انتخابات هم نخواهیم شد و از تجربیات دور و نزدیک خودمان برای شرکت در انتخابات استفاده خواهیم کرد. ما برای حضور سه شرط داریم؛ آزادی زندانیان سیاسی، برگزاری انتخابات درست و تضمین و تأمین فضای مطبوعاتی آزاد، احزاب آزاد و اجتماعات آزاد. اگر این شروط پذیرفته شود، ما در چنین انتخاباتی شرکت خواهیم کرد. ما منتظر روزهای آینده هستیم و اگر فضای امروز، فردا ادامه پیدا کند، حضور اصلاح طلب ها در انتخابات قطعاً منتفی است.

وی سپس با حمله به اعضای فراکسیون اصلاح طلب مجلس گفت: رد صلاحیت ما به خاطر این بود که فقط نقد قدرت کرده ایم و شهامت داشتیم که زیر بار بردگی سیاسی - مذهبی کشور نباشیم. هر کدام که می توانستند به نوعی بردگی را بپذیرند، چه بسا داخل مجلس و دولت بودند، بنابراین قهر اصلاح طلبان یا جدایی از فضای کشور به خاطر اعتراض بود.

رئیس فراکسیون اقلیت در مجلس هفتم هماهنگ با تاکتیک نعل وارونه فتنه گران مقیم داخل گفت: ما هیچ تصمیمی برای شرکت در انتخابات تا امروز نگرفته ایم و اگر این فضای بسته ادامه پیدا کند، قطعاً بود و نبود انتخابات اهمیت خود را از دست خواهد داد.

این متهم فراری توضیح نداد چه کسی از امثال وی برای حضور در انتخابات دعوت کرده که تازه بخواهند ناز و غمزه در کنند.

در واکنش به مصاحبه پیر مؤذن، یکی از مخاطبان ضد انقلاب سایت مصاحبه کننده در کامنتی تأکید کرد: فکر می کنم که بهتر است ایشان اول به ایران بازگردند و بعد در مورد آتش هیزم شدن و یا نشدن بحثکنند. نمی دانم چرا دوستان اصلاح طلب نمی دانند که حدود ۱۵ سالی هست که هیزم بوده اند و شده اند و اگر خدا هم بخواهد تا ۱۰ یا ۱۵ سال آینده باز هم هیزم خواهند بود. نکته مهم این است که چه هیزمی هستند که فقط برای حکومت آتش دارند، برای ما دود و آخر سر هم خودشان خاکستر نمی شوند!!

همزمان با مصاحبه پیرمؤذن، اردشیر امیرارجمند نیز در ملاقات با شماری از عناصر گروهکی در شیکاگو به طیفی از اصلاح طلبان مجلس حمله کرد. به گزارش جرس وی درباره اظهارات یکی از اعضای فراکسیون اصلاحات که به صحت انتخابات تاکید ورزیده گفت: این اظهارات نسنجیده و ناشی از تفکر ماندن به هر بهایی در قدرت است.

برخی اصلاح طلبان مجلس نظیر کواکبیان، تابش، خباز و… تلاش دارند میان خود و افراطیون نشاندار فتنه سال ۸۸ فاصله گذاری کنند.

برخی تحلیل ها درباره تند شدن امیرارجمند علیه طیفی از اصلاح طلبان حاکی از آن است که نامبرده پس از متهم شدن به نفوذی جمهوری اسلامی در میان اپوزیسیون خارج کشور و «مدحی شماره۲» مجبور به اتخاذ برخی مواضع تند جهت رد گم کنی شده است. محافل تندروی ضد انقلاب امیرارجمند را متهم می کنند که «راهپیمایی حکومت در پیاده رو بالا شهر تهران» را برای لوثکردن سالگرد انتخابات و پراکنده ساختن ظرفیت اپوزیسیون مطرح کرده، حال آن که امیرارجمند واقعاً این وسط بی تقصیر بوده است.