به گزارش افکارنیوز، سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران در ادامه رایزنی ها و مذاکرات دو جانبه با همتایان خود در کشورهای عضو گروه ۱ + ۵، صبح امروز به منظور مذاکره با همتایان خود در سه کشور اروپایی عضو گروه ۱ + ۵ وارد وین شدند.

براساس این گزارش، سید عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران در پایان این رایزنی ها که درمجموع ۵ ساعت بطول انجامید، گفت‌وگو ها را مفید وسازنده خواند اما گفت که اختلافات اساسی همچنان باقی است.

عراقچی افزود: مذاکرات امروز ما با آقایان سایمون گس، نیکلاس دورویر و هانس دیتر لوکاس نمایندگان انگلیس، فرانسه و آلمان به درک بیشتر از مواضع طرفین کمک کرد.

معاون وزیر خارجه ایران با بیان این که هدف از مذاکرات امروز رایزنی و آماده سازی برای مذاکرات هفته آینده در نیویورک بوده است، تاکید کرد: با این حال اختلافات در موضوعات اساسی همچنان باقی است.

هفته گذشته در روزهای ١٣ و ١۴ شهریور ماه نمایندگان ایران و امریکا به طور دو جانبه برای کاستن از اختلافات، بیش از ٢ ساعت با یکدیگر مذاکرات سیاسی و کارشناسی داشتند.

در این مذاکرات که در ژنو سوییس برگزار شد، عراقچی و روانچی با ویلیام برنز معاون ارشد وزیر خارجه امریکا و وندی شرمن نماینده واشنگتن در گروه ١ + ٥ دیدار و گفت‌وگو کردند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز ١ شهریور ماه در بروکسل با کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اروپا و پس از آن در ١٣ شهریور ماه در ایتالیا با فدریکا موگرینی وزیر خارجه فعلی ایتالیا و جانشین اشتون دیدار و گفت‌وگو کرد.

هفته گذشته عراقچی با نیکلاس دوریویر نماینده فرانسه در گروه ١ + ٥ مذاکره کرد.

دور بعدی مذاکرات ایران و ١+٥ قرار است در ١٨ سپتامبر( ٢٧ شهریور ماه جاری) در نیویورک برگزار شود.