به گزارش افکارنیوز، مراسم تودیع رضا روستا آزاد رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف و معارفه محمود فتوحی سرپرست جدید این دانشگاه پیش از ظهر امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

این مراسم با حاشیه‌هایی همراه بود که به شرح ذیل است:


این مراسم با حضور اعضای شورای دانشگاه صنعتی شریف و برخی از اساتید دانشگاه شریف که مسئولیت‌های اجرایی در کشور دارند، همراه بود.

در این مراسم محمدرضا عارف، محمدحسین امید معاون اداری و مالی وزارت علوم، علی عباسپور تهرانی‌فرد، مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور و روسای دانشگاه الزهرا و علم و صنعت حضور داشتند.

رضا روستاآزاد رئیس سابق، محمود فتوحی سرپرست جدید، محمدحسین امید معاون مالی و اداری وزارت علوم، سعید سهراب‌پور رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف، علی‌محمد رنجبر از اعضای هیئت‌علمی و شورای دانشگاه صنعتی شریف در این مراسم دقایقی سخنرانی کردند که دانشگاه صنعتی شریف موضوع مشترکی بود که همه آنها در بخشی از سخنرانی خود به آن گریزی زدند.

روستاآزاد در بخشی از سخنان خود به بحثانتخاب دانشگاه شریف به صد رتبه برتر داوطلبان کنکور اشاره کرد.

سهراب‌پور به عنوان رئیس اسبق دانشگاه شریف نیز در سخنانی به اهمیت طرح توسعه این دانشگاه اشاره کرد و خواستار توجه جدی دولت به دانشگاه‌های خاص شد.

امید در ابتدای سخنان خود به سوال عضو هیئت‌علمی این دانشگاه در خصوص مسائل رخ داده در کنکور امسال پرداخت و گفت: امسال برای اولین بار قانون سنجش و پذیرش اجرایی شده و طبق بررسی‌های صورت گرفته مشکلی در این زمینه از سوی سازمان سنجش رخ نداده است.

فتوحی سرپرست جدید آخرین نفری بود که سخنرانی کرد و به دلیل گذشتن زمان مجبور شد سخنان خود را زودتر از دیگران پایان دهد.

توصیه‌های علی‌محمد رنجبر به فتوحی که به قول خودش زمانی استاد فتوحی بوده از دیگر نکاتی بود که در این مراسم مطرح شد و خواستار توجه به حقوق اساتید بود.

اهداء لوح یادبود به روستاآزاد و حکم جدید به فتوحی در حالی آخرین برنامه این مراسم بود که مهمترین حاشیه آن اشتباهی بود که امید در این مراسم انجام داد و اشتباها حکم سرپرست جدید را به رضا روستاآزاد تقدیم کرد.

مجری برنامه در پاسخ به این سوال که چرا آقای عارف را به سن دعوت نکردهاید، گفت: از ایشان دوبار درخواست کردیم بر روی سن قرار بگیرند که خود ایشان قبول نکرد که البته عارف پس از سومین اصرار نیز برای اهدای جوایز و لوح یادبود بر روی سن دانشگاه حاضر نشد.