به گزارش افکارنیوز، یووال اشتاینیتز، وزیر اطلاعات استراتژیک اسرائیل امروز(چهارشنبه) پیش از آغاز مذاکرات میان ایران و ۱ + ۵ اعلام کرد که اسرائیل به شدت نگران ایران است.

اشتاینیتز که به تازگی از مذاکرات استراتژیک واشنگتن با محوریت ایران باز گشته است مدعی شد: ایرانی‌ها هیچ انعطافی از خود نشان نداده‌اند. وی درباره مذاکرات هسته‌ای گفت که تنها چیزی که به نسبت دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ای پیشین ایران تغییر یافته است لحن مذاکرات است.

این مقام اسرائیلی در ادامه اعلام کرد که با توجه به افزایش تمرکز بر مسئله دولت اسلامی و داعش جامعه بین‌الملل باید به درستی اولویت‌های خود را مشخص کند. وی دراین باره گفت: " هرچند شکست داعش از اهمیت زیادی برخوردار است اما اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد تا سالهای بعد شاهد دنیایی دیگر خواهیم بود. برنامه هسته‌ای ایران مهمترین تهدید برای امنیت جهانی است و باید در اولویت قرار گیرد. "

اشتاینیتز در واکنش به نزدیک شدن به پایان دوره تصدی کاترین اشتون و نگرانی بابت عدم توافق گفت: " عدم توافق یک شکست به شمار نمیرود. اگر اعضای ۱+۵ بر روی مواضع خود پافشاری کنند این نه تنها شکست به شمار نمیرود بلکه یک موفقیت است."