به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام علی یونسی در دیدار با تعدادی از پدران و فرزندان شهدا و جانبازان تبریز با ابلاغ سلام رئیس جمهور به آنان، به مفهوم ایثار و تجلی آن در جامعه امروز ایران اشاره کرد و افزود: هر جامعه‌ای که ایثار و از خود‌گذشتگی را تجربه کند آینده‌اش تضمین می‌شود و امروز ایران اسلامی به لطف ایثارگری‌های بسیار، به قدرتی بلامنازع در منطقه و جهان تبدیل شده است.

وی گفت: شکست‌ناپذیری و امنیت ایران، در سایه خون‌هایی است که به پای انقلاب و در هشت سال دفاع مقدس ریخته شد و امروز کشورهای جهان برای حل مشکلات منطقه‌ای از ایران درخواست کمک می‌کنند و به این موضوع رسیده‌اند که بدون حضور ایران، مشکلات منطقه حل نخواهد شد.

یونسی خاطرنشان کرد: زمانی ما از دیگر کشورهای جهان ترس داشتیم اما ایثار و از خودگذشتگی ملت ایران، این ترس را به شجاعت تبدیل کرد.

وی گفت: ما به دنبال ساقط کردن دیگر کشورها نیستیم بلکه در اولویت اول، به فکر حل مشکلات کشور هستیم و نگرانی کشورهای بیگانه از ایران بی‌جا و بی‌خود است.

دستیار ویژه رئیس جمهور هدف از سفر خود به استان را بررسی و احصای مشکلات عنوان کرد و افزود: این مشکلات با حضور رئیسجمهور که در نخستین فرصت به آذربایجان شرقی سفر میکند، برطرف خواهند شد.