به گزارش افکارنیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان، یک نفر از وکلای ملت را به‌عنوان ناظر در هیئت نظارت بر مطبوعات انتخاب کردند.

انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس در شورای ناظر بر صدا و سیما از چندین هفته قبل یکی از پرحاشیه‌ترین دستور کارهای صحن علنی پارلمان بود چرا که کمیسیون فرهنگی مجلس که باید بر اساس آیین‌نامه داخلی پارلمان حداقل دو برابر تعداد مورد نیاز برای عضویت در این شورای نظارت را معرفی می‌کرد، حجت‌الاسلام حمید رسایی و حجت‌الاسلام سید محمود نبویان را به صحن علنی معرفی کرده بود که این موضوع واکنش برخی از نمایندگان را در پی داشت چرا که برخی معتقد بودند به‌دلیل وجود لفظ حداقل، کمیسیون فرهنگی می‌توانست تعداد بیشتری را به صحن معرفی کند تا علی مطهری یکی از کاندیداهای مطرح شده، جزو این معرفی‌شدگان قرار بگیرد.

در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان، کمیسیون فرهنگی مجلس پس از تشکیل جلسه‌ای حمید رسایی، سید محمود نبویان و حسن کامران را به صحن علنی معرفی کرد.

این موضوع امروز در دستور کار صحن پارلمان قرار گرفت که در همین نشست حجت‌الاسلام سید محمود نبویان طی یادداشتی به هیئت رئیسه مجلس انصراف خود را از کاندیداتوری اعلام کرد و در نهایت رقابت بین حمید رسایی و کامران باقی ماند.

بهارستاننشینان نیز در نهایت از ۲۰۳ رأی مأخوذه، حسن کامران نماینده اصفهان را با ۱۰۸ رأی بهعنوان عضو ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مطبوعات برگزیدند.