به گزارش افکارنیوز، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح امروز در همایش یاد یاران؛ صبحگاه مشترک پایگاه‌های مرکز بسیج فرهنگیان حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش که در لانه سابق جاسوسی آمریکا برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی، یکی از نقاط اصلی و اتکا به نیروی انسانی، آموزش و پرورش بود و آموزش و پرورش شهدای زیاد و بزرگی به جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: امروز هم خیل عظیم دانش‌آموزان و کادر آموزش و پرورش به یاد روزهای دفاع مقدس مجدداً با عنوان راهیان نور به جبهه‌ها می‌روند و در واقع نوعی جامعه‌پذیری سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را انتقال می‌دهند.

سردار جزایری افزود: بنده این فرصت را مغتنم می‌شمارم و از مسئولین و وزیر آموزش و پرورش به خاطر همه همت و تلاش و اهتمامی که در امر دفاع مقدس دارند صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی مهمترین وظیفه بسیج را تلاش کردن در جهت پیوند نسل امروز با نسل دیروز برشمرد و گفت: ‌ این پیوند می‌تواند ما را به آینده بهتر از دیروز منتقل کند.

معاون ستادکل نیروهای مسلح در خصوص حملات امروز جنگنده‌های آمریکا در سوریه و اینکه این کار با نظر آنها برای نابودی داعش تفاوت دارد، اظهار داشت: براساس اطلاعات، اخبار و مجموعه تحلیل‌هایی که ما در اختیار داریم ایجاد کننده، مدیریت و لجستیک داعش و تروریست‌های منطقه توسط سرویس‌های بیگانه و در رأس آن آمریکایی‌ها بوده است..

وی یادآور شد: این همکاری‌ها هنوز هم ادامه دارد و اینکه آمریکایی‌ها به بهانه مبارزه با داعش می‌خواهند با این گروه تروریستی مقابله ‌کنند، فریب افکارعمومی است و آمریکا با اقدامات گذشته خود نتوانست در منطقه آنطور که باید و شاید پایه‌های خود را محکم کند.

سردار جزایری اضافه کرد: به نظر می‌آید آمریکا تغییر تاکتیک داده و به این وسیله تلاش می‌کند تا مجدداً نوعی حضور جدید را در منطقه برای خودش رقم بزند.

وی در خصوص اینکه پنتاگون اعلام کرده است طرح استخدام فارسیزبانها را در دستورکار قرار داده حال تحلیل شما چگونه است، خاطرنشان کرد: از گذشته تا امروز این طرح تداوم داشته و آمریکاییها و سرویسهای جاسوسی خارجی تلاش میکنند با استفاده از زبان فارسی، اهداف و منویات خودشان به خصوص در مورد ایرانیها را به دست آورند.