به گزارش افکارنیوز، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در حاشیه مراسم ختم والده آیت‌الله هاشمی شاهرودی در سخنانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار تسنیم در مورد آخرین وضعیت دانایی‌فر گفت: پرونده‌اش در دستور کار بوده و در حال پیگیری است.

وی افزود: در این زمینه خبر جدید و قابل توجه نداریم و وضعیت به همان شکلی است که قبلا گفته‌ام.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: چندی پیش دانایی‌فر ربوده شده و به خاک پاکستان برده شده که امیدواریم دولت پاکستان همکاری کند و هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

امیری با بیان اینکه از سوی وزارت خارجه و هم دستگاه دیپلماسی و نیز وزارت کشور برای وضعیت جسمی دانایی‌فر پیگیری‌هایی انجام شده و در حال انجام است، گفت: وزیر کشور در سفری که به پاکستان داشت، ضمن دیدار با مقامات این کشور این موضوع را مطرح کرده که امیدواریم آنها همکاری کنند تا زودتر تکلیف مشخص شود.

وی در ادامه افزود: از نظر ما فعلا دولت پاکستان مسئول کار است و امیدواریم که آنها همکاری کنند.

امیری در بخش دیگری از سخنانش در مورد آخرین وضعیت صدور مجوز برای تشکل اصلاح‌طلب ندا در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشور اظهار داشت: پرونده ندا فعلا در دستور کار است که انشاءالله پس از اینکه مدارکشان کامل شود به آن رسیدگی می‌کنیم. البته ممکن است از نظر آنها مدارک‌شان کامل باشد ولی ما در وزارت کشور کارشناسی و بررسی می‌کنیم و استعلامات لازم را انجام می‌دهیم؛ در مجموع ظرف ۲ هفته آینده پرونده ندا در دستور کار کمیسیون ماده ۱۰ احزاب که با مسئولیت بنده است، قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در جلسه گذشته کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ۳۵ مورد مطرح که ۵ مورد سیاسی و ۳۰ مورد هم صنفی و به اقلیت‌های مذهبی مربوط بود که پرونده آنها بررسی و انجام شد.

سخنگوی وزارت کشور در مورد احتمال انتخابش به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور نیز گفت: این موضوع را باید از وزیر کشور سوال کنید. مساله هنوز مشخص نشده اما کارها در حال انجام است و مهم نیز این است که کار انجام شود.