این قسمتی از سخنان حجتالاسلام ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در همایش بصیرت و جهاد علمی است که روز چهارشنبه در شهر قم انجام شده بود.

به گزارش جوان؛ اما به راستی منظور مشایی از این پیش بینی که در ۱۴ خرداد اتفاق مهمی قرار است بیفتد چه بود و در ضمن این رویداد چه ارتباطی با ظهور حضرت صاحب دارد که فردای آن روز طبق وعده مشایی باید ظهور می کرد.

برای درک علل این گفته باید تا حدی از حوادثقبل از ظهور که در روایات آورده شده اطلاع یافت تا آنگاه مغلطه متوهمانه لیدر جریان انحرافی و هدفی که از گفتن این موضوع داشت بیشتر روشن گردد.

نشانه‌هایی که برای ظهور ترسیم شده است
هر چند زمان قطعی ظهور حضرت صاحب‌العصر و موعود امم(عج) را به جز خالق هستی کسی نمی‌داند اما درروایات نشانه‌هایی برای ظهور ترسیم شده که گاها آنها را حتمی و گاهی غیرحتمی می‌نامند.

خروج یمانی و سفیانی در یک زمان، بانگ آسمانی دقیقا مقارن با شب جمعه شب بیست وسوم ماه رمضان، ماه‌گرفتگی و قتل نفس زکیه از جمله علائمی است که به عنوان برخی نشانه‌های قبل از ظهور از آنان یاد می‌شود.

یکی از نشانه‌هایی که در برخی روایات به آن اشاره شده و در برخی از روایات این اتفاق را از نشانه‌های حتمی ظهور می‌شمارند، قتل «نفس زکیه» است. به استناد برخی روایات رسیده از حضرات معصومان(ع) قتل این فرد پنجمین و آخرین نشانه از نشانه‌های ظهور است.

قتل چهار «نفس زکیه» در تاریخ
نفس زکیه به معنای انسان بی‌گناه است. در احادیثو روایات از چهار نفر به عنوان نفس زکیه یاد شده است. اولین نفس زکیه در زمان حضرت خضر(ع) بوده است. وی نوجوانی بود در حین بازی با همسالانش که توسط خضر(ع) کشته شد در این موقع موسی(ع) به خضر(ع) گفت: آیا شخص بی‌گناهی(نفس زکیه) را کشتی که کسی را نکشته بود….

نفس زکیه دیگر معاصر امام صادق(ع) بوده است و سومین نفس زکیه در آستانه ظهور درنجف اشرف به شهادت می‌رسد. امیرالمومنین(ع) در خطبه‌ای که به خطبه المخزون مشهوراست در میان نشانه‌های ظهور می‌فرماید: «و کشتن نفس زکیه در پشت کوفه نجف با هفتاد نفر…».

شیخ مفید نیزدر شمارش علائم ظهور مانند این را ذکر می‌کند. اما دقت داشته باشید که هیچ کدام ازاینها نفس زکیه موعود نیستند.

قتل «نفس زکیه‌ای» که نشانه ظهور است
اما درباره نفس زکیه‌ای که در آستانه ظهور به شهادت می‌رسد باید گفت آخرین نشانه از نشانه‌های حتمی در آستانه قیام جهانی حضرت بقیه الله، «قتل نفس زکیه» است که در مسجدالحرام و در میان رکن و مقام و به هنگام قرائت پیام امام به شهادت می‌رسد.

نفس زکیه معاصر حضرت خضر(ع) حدود ۵۰۰۰ هزارسال پیش از تولد امام عصر کشته شده است.

نفس زکیه معاصر امام صادق(ع) حدود ۱۱۰ سال قبل از تولد آن بزرگوار کشته شده است و نفس زکیه‌ای که در نجف کشته می‌شود در آستانه ظهور می‌باشد.

ولی نفس زکیه موعود دقیقا سه ماه و دو روز بعد از ظهور و ۱۵ روز پیش از قیام یعنی روز ۲۵ ذیحجة‌الحرام در میان رکن و مقام به شهادت می‌رسد.

لذا امیرالمومنین(ع) در خطبه المخزون هر دو را در کنار یکدیگر بیان می‌کند: «از نشانه‌های ظهور کشته شدن نفس زکیه‌ای است در پشت کوفه با ۷۰ تن و آن‌که کشته می‌شود در میان رکن ومقام».

در خصوص نفس زکیه در احادیثبسیار داریم که از مستندترین آنها این است از قول امام صادق(ع): «قتل جوانی از آل محمد(ص) در میان رکن و مقام که نامش محمد فرزند محمد و لقبش نفس زکیه است».

حضرت مهدی(عج) دقیقا ۱۵ روز بعد از قتل نفس زکیه قیام جهانی خود را آغاز می‌کنند امام باقر(ع) در این خصوص می‌فرمایند: «در بین قتل نفس زکیه وقیام قائم(عج) جز۱۵ شب فاصله نیست».

نفس زکیه بی‌گناه است دراین مورد حضرت امیر(ع) چنین می‌فرمایند: «ریختن خون حرام(انسان بی‌گناه) در روز حرام(ذیحجه)، در شهر حرام(مکه) از تیره‌ای از قریش به خدایی که دانه را شکافت بعد از آن ۱۵ شب بیشتر حکومت نخواهد داشت».

نفس زکیه به هنگام قرائت پیام حضرت کشته می‌شود. امام باقر(ع) می‌فرمایند: «قائم(عج) به یکی از یارانش می‌فرماید برو به سوی مکه و بگو من فرستاده فلانی هستم. این فرستاده(از زبان قائم) به شما می‌گوید: ما اهل بیت(ع) رحمت و معدن رسالت و خلافتیم. ما ذریه پیامبر و از تبار پیامبرانیم، ما مورد ستم واقع شدیم، ما پایمال و منکوب شدیم، از روزی که پیامبر ما رحلت کرده تا حالا حق ما گرفته شده است. ما از شما یاری می‌طلبیم. ما را یاری کنید. هنگامی که آن جوان این پیام را ابلاغ می کند به سویش هجوم می‌برند واو را در میان رکن ومقام سر می‌برند. او نفس زکیه است».

مشایی خودش را نفس زکیه روایات می داند(؟!)
بنابر اعلام رسانه‌ها مشایی در یک جمع خصوصی به یاران خود گفته بود که اتفاقاتی در روز ۱۴ خرداد امسال به وقوع خواهد پیوست که ورق را به نفع آنها بر خواهد گرداند. همچنین بر اساس خبر دیگری او به نزدیکان خود توصیه کرده بود که تا یکم ماه رجب(۱۴ خرداد) صبر پیشه سازند چرا که اتفاقات مهمی در راه است.

حال باید ببینیم منظور مشایی از اینکه «رویداد مهمی در ۱۴ خرداد اتفاق خواهد افتاد و ما به قدرت مطلق می‌رسیم» چه بود و چه ارتباطی بین آن اتفاق با ظهور حضرت در روز بعد از آن که مشایی مدعی است وجود داشت.

اگر سخنان مشایی را با روایاتی که در فوق بدان اشاره شد، تطبیق دهیم منظور وی قتل نفس زکیه در این روز بوده که با قتل وی ظهور حضرت نیز آغاز خواهد شد و البته جناب مشایی خودش را مصداق آن نفس زکیه می‌داند هر چند در ظاهر اشاره‌ای به این موضوع نداشته است اما محتوای سخنان وی چیزی غیر از این نیست.

برای اثبات این مدعی باید به شواهدی در این راستا استناد جست:
همانگونه که در سایت‌های خبری آمده بود برخی از افراد جریان انحرافی در تکاپو بودند تا با دریافت ویزای عربستان روز ۱۴ خرداد خود را به مکه برسانند تا احتمالا خود را در ظهوری که مدعی اش بودند، شریک سازند.

سایت هفت صبح وابسته به اسفندیار رحیم مشایی چند روز قبل از ۱۴ خرداد طی اقدامی عجیب و غیرقابل تحلیل از مومنین و مومنات درخواست کرده بود که برای دفع بلا دست به دعا بردارند.

آنگونه که این سایت مدعی شده بود اخبار ضد و نقیض در مورد بروز تنش و آشوب در روزهای منتهی به ۱۴ خرداد و احتمال بروز اتفاقات ناگوار، مومنین و مومنات را بر آن داشته که شب جمعه ۱۲ خرداد دست به دعا بردارند و برای سلامتی اولیا حق و حفظ آرامش کشور دعا کنند.

همچنین این سایت در اقدامی عجیب‌تر عنوان کرده بود که روز ۱۶ خرداد انتشار مجدد خود را از سر خواهد گرفت.

آیا می توان باور کرد که مشایی نفس زکیه باشد؟
هر چند این روزها که چند هفته‌ای از ۱۴ خرداد گذشته و کذب ادعاهای پوچ مشایی و جریان انحرافی برای همگان روشن شد اما آیا می‌توان باور کرد که شخصی مانند مشایی همان نفس زکیه‌ای باشد که قرار است در آستانه ظهور به شهادت برسد.

از روایاتی که نمونه‌هایی از آن در فوق اشاره شد می‌توان دریافت نفس زکیه همانگونه که از نامش نیز هویداست فردی است «عادل، متقی، مومن، از سلاله پیامبر(ص) و از یاران خاص حضرت صاحب» که قرار است نامه حضرت را در کعبه قرائت کند حال می‌توان باور کرد کسی که «مدعی پایان دوران اسلام‌گرایی است؛ به جای مکتب اسلام مکتب ایران را تبلیغ می کند؛ تجلیل او از کوروش پررنگ تر از تجلیل وی از معصومان است؛ دنبال اباحی‌گری فرهنگی است؛ از دست‌اندازی به بیت‌المال مسلمین ابایی ندارد و آنها را ملک شخصی خود می‌داند و …» همان یار خاص حضرت باشد و موعود امم با چنین شخصی ارتباط داشته باشد.

به استناد روایات هر کسی که برای ظهور زمان تعیین میکند باید وی را تکذیب کرد با این وجود افرادی که مدعی ظهور در ۱۵ خرداد بودند را باید کاذبانی دانست که نقاب دین بر چهره زدند و در ضمن بایستی برخورد قانونی با آنان صورت گیرد که اینگونه با باورهای مردم بازی نکنند.