به گزارش افکارنیوز، کمیته‌ وزارت علوم برای بررسی بورسیه‌های غیرقانونی می‌گوید از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ بورسیه مورد ادعا تا حالا مشخص شده که ۲ هزار و ۱۰۰ پرونده تخلفی ندارند. وزارت علوم تا اینجای کار از هزار و ۹۰۰ پرونده تخلف در این بورسیه‌ها خبر داده است. با این وجود حجت‌الله درویش‌پور معتقد است آمار نهایی که وزارت علوم اعلام خواهد کرد حتی از این عدد هم کمتر می‌شود.

هر چند سرپرست وزارت علوم گفته ۲ هزار و ۱۰۰ پرونده‌ای که بدون تخلف اعلام شده‌اند بر اساس قوانین سال‌های خودشان مورد بررسی قرار گرفته‌اند که آن قوانین هم دارای اشکال است اما عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید که بر اساس قوانین همان سال‌ها هم چون دریافت‌کنندگان این بورسیه‌ها در آزمون ورودی شرکت نکرده‌اند، باز هم متخلف محسوب می‌شوند.

درویش‌پور می‌گوید: باید منتظر باشید تا وزارت علوم در آمار نهایی خود تعداد تخلفات را به مراتب کمتر از هزار و ۹۰۰ عدد اعلام کند. چون آن طور که ما متوجه شده‌ایم آنها نمی‌خواهند بیش از این با منتقدان خود در مجلس درگیر شوند(!)

پیام نو اضافه کرد: کمیته تشکیل شده توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات که استیضاح‌کنندگان وزیر علوم و مخالفان دولت ترکیب آن را تشکیل می‌دهند بارها «عددی کمتر از صد» را به عنوان آمار تخلف اعلام کرده است. همزمان هم این کمیته گفته که در پی بررسی تمام بورسیه‌های تحصیلی از سال ۶۸ به بعد است. این یعنی انداختن توپ به زمین دولت‌های اصلاحات و سازندگی.

درویش‌پور گفت: اعلام بی‌عیب بودن بورسیه‌ها عقب‌نشینی در مقابل تندروهاست.